Escape room

dwa mini-eventy - info o zapisach do 2-ego escape roomu!

Moderatorzy : Paul Delaney, Mistrz Gry, Sirius Hartwood

Awatar użytkownika

lat

cm
Elita

Escape room
mini-eventy dla mieszkańców

Mini-eventy w postaci tematycznych escape roomów to nasza propozycja dla wszystkich, którzy uwielbiają grupowe fabuły, a także rozwiązywać łamigłówki. To pierwsze tego rodzaju wydarzenie na forum, które - jeśli się dobrze przyjmie - będzie organizowane częściej. Na początek proponujemy dwa scenariusze, jeden oparty na uniwersum Harry'ego Pottera, a drugi na poszukiwaniu zaginionej Atlantydy.

Na czym to polega?

Zabawa polega na wydostaniu się z pomieszczenia według scenariusza, który składa się z serii zagadek i kroków, które należy wykonać, niekoniecznie według określonej kolejności. Escape roomy są tematyczne, co oznacza, że każdy z nich jest oparty na innej fabule. Uczestnicy powinni ze sobą współpracować by w jak najkrótszym czasie osiągnąć cel, co sprzyja zacieśnianiu więzi, a poza tym jest świetną zabawą.

Wersja forumowa zakłada udział maksymalnie 3-4 postaci w jednym scenariuszu, które trafiają razem do zamkniętego pomieszczenia. Użytkownicy zapoznają się z opisem pomieszczenia i ewentualnymi dodatkowymi informacjami od Mistrza Gry, po czym eksplorują otoczenie swoimi postaciami, odkrywając elementy układanki, znajdując zadania lub przedmioty niezbędne do odblokowania kolejnych etapów. Mistrz Gry cały czas nadzoruje rozgrywkę, decydując o powodzeniu podjętych kroków lub udzielając wskazówek.

Kto może wziąć udział?

Do udziału można zgłosić dowolną postać, bez względu na to, czy zna ona pozostałych uczestników, czy nie. Jest tak dzięki innowacyjnemu pomysłowi firmy, która zajęła się organizacją tego wydarzenia - wszystkie scenariusze do escape roomów są oparte na motywie przypadkowego spotkania grupy nieznajomych, których łączy jeden cel.

Zasady

  1. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, do udziału w zabawie można zgłosić tylko jedno swoje konto, a także wziąć udział tylko w jednym z dwóch scenariuszy.
  2. Wszyscy uczestnicy mają 48h na zamieszczenie swoich postów, w dowolnej kolejności. Osoba, która nie wyśle posta w tym czasie, zostanie pominięta przez MG w danej kolejce.
  3. Na jeden post przypada tylko jedna interakcja z otoczeniem. Przykładowo: w opisie pomieszczenia wymieniono kilka obiektów, w jednym poście można sprawdzić tylko jeden z nich, dzięki czemu każdy z uczestników będzie miał szansę na wykazanie się w grze.
  4. Uczestnicy mają ograniczony czas na wydostanie się z pokoju, mierzony w postach, których ilość może się różnić w zależności od scenariusza. Jeżeli uczestnicy nie zdążą rozwiązać zagadki, przegrywają grę.
  5. Uczestnicy muszą ze sobą współpracować. Każda grupa otrzyma prywatny kanał na Discordzie, w którym uczestnicy będą mogli wspólnie rozwiązywać zadania odkryte w grze, a także przykładowo naradzać się, co kto powinien sprawdzić w następnej kolejności.
  6. Nagrodą za udział jest unikalna odznaka, której wygląd jest ściśle związany z tematyką rozwiązanej zagadki. Odznaka przysługuje wszystkim, którzy napisali minimalną ilość postów dla danego scenariusza.

Zgłoś się do gry!

Zapisy do udziału w drugim escape roomie, w tematyce poszukiwań zaginionej Atlantydy, zostaną otwarte 13.05 o godzinie 20:00. Mogą w nim wziąć udział tylko cztery osoby, więc kto pierwszy, ten lepszy! Aby się zgłosić, wypełnij poniższy formularz:

Kod: Zaznacz cały

[i]Zgłoszenie do Atlantydy[/i]
[b]Imię i nazwisko:[/b]
[b]Discord:[/b] 
Mów mi Eastbourne.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: .

Dla użytkownika

William Pilgrim
Awatar użytkownika
22
lat
179
cm
gbur
Prekariat
Zgłoszenie do HP
Imię i nazwisko: billy pilgrim
Discord: puheripuli#7893
Mów mi Janek. Piszę w 3 os., czas przeszły. Wątkom +18 mówię że miło je widzieć, ale najczęściej mi się nie chce.
Szukam ludzi ze skłotu.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: Dużo przekleństw, autodestrukcyjnych zachowań oraz pomysłów, których nie pochwaliłaby Twoja mama..

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Eventy

Dla użytkownika

Lucy Umbridge
Awatar użytkownika
33
lat
172
cm
Dziennikarka, prezenterka telwizyjna
Uznana Klasa Średnia
Zgłoszenie do HP
Imię i nazwisko: Lucille Umbridge
Discord: myre#4344
Mów mi Myre. Możesz się ze mną skontaktować przez Discorda myre#4344. Piszę w 3 osobie czasu przeszłego. Wątkom +18 mówię tak.
Szukam rodzeństwa.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: przekleństwa, erotykę.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Eventy

Dla użytkownika

Josephine Joseph King
Awatar użytkownika
16
lat
161
cm
uczennica
Uznana Klasa Średnia
Zgłoszenie do HP
Imię i nazwisko: Jojo King
Discord: rolkie#3002
Mów mi rolka/szysza. Możesz się ze mną skontaktować przez Discorda rolkie#3002. Piszę w 3 os. czasu przeszłego. Wątkom +18 mówię spójrz na jej wiek.
Szukam brak danych.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: brak danych.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Eventy

Dla użytkownika

Mirka Varinsdottir
Awatar użytkownika
24
lat
177
cm
ekspedientka
Pracownicy Usług
Zgłoszenie do HP
Imię i nazwisko: @Mirka Varinsdottir
Discord: rura na miasto#7921
Mów mi Natalko. Możesz się ze mną skontaktować przez Discorda rura na miasto#7921. Piszę w bardzo konfundujący sposób. Wątkom +18 mówię jasne, jeśli tylko dasz radę.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: narkotyki, przekleństwa, gejostwo, alkohol, głupotę, jebanie pisu.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Eventy

Dla użytkownika

Awatar użytkownika

lat

cm
Elita
Zapisy do kolejnego escape roomu, dotyczącego poszukiwań zaginionej Atlantydy, rozpoczną się w piątek 13.05 o godzinie 20:00! Pierwszy post został uaktualniony, znajduje się tam również formularz do zapisów. Ponownie mogą wziąć udział tylko cztery osoby, więc decyduje kolejność zgłoszeń. Jednocześnie przypominam, że osoby, które brały udział w poprzednim escape roomie, nie mogą się zgłosić (chyba, że będzie brakowało zgłoszeń, ale wtedy damy znać o takiej możliwości z wyprzedzeniem).
Mów mi Eastbourne.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: .

Dla użytkownika

Keanan Barnaby Hale
Awatar użytkownika
33
lat
179
cm
Szef kuchni
Nowi Zasobni Pracownicy
Zgłoszenie do Atlantydy
Imię i nazwisko: Keanan Hale
Discord: krez#4898
Mów mi Klaudia. Możesz się ze mną skontaktować przez Discorda krez#4898. Piszę w trzeciej osobie czasu przeszłego. Wątkom +18 mówię yass, please.
Szukam najlepszego przyjaciela z dzieciństwa.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: choroby psychiczne, uzależnienia, wulgaryzmy, nagość, przemoc.

Podstawowe

Osobowość

Eventy

Harper Josie Pearson
Awatar użytkownika
25
lat
168
cm
kelnerka/początkujący masztalerz
Pracownicy Usług
Zgłoszenie do Atlantydy
Imię i nazwisko: Harper Pearson
Discord: luczkowa#6559
Mów mi luczkowa. Możesz się ze mną skontaktować przez Discorda luczkowa#6559. Piszę w trzeciej osobie czasu przeszłego. Wątkom +18 mówię yes, daddy.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: wspominki o samookaleczaniu i poronieniu, bitchy attitude.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Eventy

Dla użytkownika

Odznaki od publiczności

Awatar użytkownika

lat

cm
Elita
Ze względu na brak zgłoszeń, w środę 18.05 o godzinie 20:00 otwieramy zapisy dla osób, które brały udział w poprzednim escape roomie. Zgodnie z obietnicą wrzucamy zapowiedź wcześniej, żeby były równe szanse na zapisanie się. <3
Mów mi Eastbourne.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: .

Dla użytkownika

Maxine Leftley
Awatar użytkownika
21
lat
165
cm
barmanka w Moonshine
Prekariat
Zgłoszenie do Atlantydy
Imię i nazwisko: Maxine Leftley
Discord: myre#4344
Mów mi Myre. Możesz się ze mną skontaktować przez Discorda myre#4344. Piszę w 3 osobie czasu przeszłego. Wątkom +18 mówię why not.
Szukam kłopotów.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: dysfunkcję, wulgaryzmy, przemoc, erotykę.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Eventy

Will Garner
Awatar użytkownika
24
lat
170
cm
Kelnerka
Prekariat
Zgłoszenie do Atlantydy
Imię i nazwisko: Will Garner
Discord: wkurwix#7366
Uwaga, moje posty mogą zawierać: osobowość borderline.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Eventy

Odpowiedz