Randolph Varmus
Awatar użytkownika
34
lat
188
cm
Bereiter, instruktor NHM
Uznana Klasa Średnia
rv_natural
31
Posts
912
Followers
48
Following
Randolph Varmus
Personal blog
Your voice of reason in horse handling
▫️ 14 years in natural horsemanship and more than
two decades in saddle
▫️ Combining the Parelli and Karen Rohlf methodologies
📍Eastbourne UK
@dressagenaturally #naturalwithrv www.rvnatural.com

Follow
Message
Mów mi Klaudia. Możesz się ze mną skontaktować przez Discorda krez #4898. Piszę w trzeciej osobie czasu przeszłego. Wątkom +18 mówię zawsze na tak.
Szukam brak.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: seks, przekleństwa, przemoc, uzależnienia.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Eventy

Dla użytkownika

Odznaki od publiczności

Randolph Varmus
Awatar użytkownika
34
lat
188
cm
Bereiter, instruktor NHM
Uznana Klasa Średnia
Obrazek
rv_natural
Obrazek
87 likes
rv_natural Zajęło mi trochę zrozumienie, że w połączeniu jeździec + koń, to ten drugi jest na pierwszym miejscu. Schemat myślowy, z jakim walczyłem, narzucono mi już na samym początku jeździeckiej kariery. Skup się na tym, żeby to koń Cię słuchał, żeby to on wykonywał każde twoje polecenie. On ma być wrażliwy, on ma się ustawiać, on, on, on... Tylko w tym "on" musi być też miejsce na "ja" i na "my". A te "my" jest puste bez zdrowego i stabilnego "ja". Praca musi się zacząć od naszej głowy i od nas samych. Nie chodzi o to, żeby koń robił wszystko dla mnie — tylko o to, żebym to JA robił wszystko dla konia. Miałem to szczęście, że na mojej drodze stanął wrażliwy i mądry nauczyciel, który każdego dnia pokazuje mi, że może nadeszła pora, aby się zatrzymać i zastanowić. Każdemu życzę takiego mentora. Każdemu życzę jego własnego, osobistego Szerkera.
2 godz
Mów mi Klaudia. Możesz się ze mną skontaktować przez Discorda krez #4898. Piszę w trzeciej osobie czasu przeszłego. Wątkom +18 mówię zawsze na tak.
Szukam brak.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: seks, przekleństwa, przemoc, uzależnienia.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Eventy

Dla użytkownika

Odznaki od publiczności

Awatar użytkownika
29
lat
164
cm
Zawodniczka w Orchardzie
Techniczna Klasa Średnia
abeille liked your post.
abeille started following you.
1x podwójne punkty doświadczenia za kolejny trening
Mów mi Ola. Możesz się ze mną skontaktować przez GG 49825838 lub Discorda alek#7308. Piszę w 3 osobie czasu przeszłego. Wątkom +18 mówię hell yeah.
Szukam bogatego męża kogokolwiek.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: błędy.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Eventy

Dla użytkownika

Odznaki od publiczności

Randolph Varmus
Awatar użytkownika
34
lat
188
cm
Bereiter, instruktor NHM
Uznana Klasa Średnia
Obrazek
rv_natural
Obrazek
58 likes
rv_natural
Wiem, że nie jestem w swoim lęku osamotniony — nie tylko ja obawiam się, że kiedyś może nadejdzie dzień, w którym mój koń stanie się niewidomy. Każda kontuzja i choroba wywołuje strach, że właśnie nadchodzi koniec. Nie tylko koniec samej kariery sportowej, ale przede wszystkim szczęśliwego i komfortowego życia, jakie koń dotychczas wiódł.
Utrata wzroku nie jest jednak końcem świata i uwierzcie mi, jesteśmy w stanie zapewnić zwierzęciu szczęśliwe egzystowanie, pełne ruchu, szczęścia i zrozumienia. Przy czym to ostatnie jest kluczowe.
Bez zrozumienia nowej sytuacji, bez zrozumienia lęku konia i co najważniejsze, bez zrozumienia naszej własnej i zarazem nowej pozycji w relacji ze zwierzęciem — możemy wyrządzić mu większą krzywdę, niż ślepota.

Od pewnego czasu pracuję z wałachem, który utracił całkowicie wzrok. Wcześniej funkcjonował, jako pirat, ale niestety weterynarze byli zmuszeni do usunięcia drugiej gałki ocznej. Jego życie się nie skończyło; pewien etap został owszem zamknięty, ale właśnie dlatego staramy się otworzyć nowy. Przed zwierzęciem wiele wyzwań — tak samo, jak przed jego przewodnikiem.

Nawarstwia się w tym miejscu wiele pytań. Jak pomóc zwierzęciu w powrocie do „normalnego” funkcjonowania? Jakie pomoce mu zapewnić? Jak ułatwić mu codzienność? Te, jak i wiele innych pytań rozwinę już niedługo! Jeżeli jest coś, co was osobiście nurtuje — wrzućcie  pytania w komentarz. 

Dbajcie i kochajcie swoje kopytne!
#naturalwithrv #blindness
30 min
Mów mi Klaudia. Możesz się ze mną skontaktować przez Discorda krez #4898. Piszę w trzeciej osobie czasu przeszłego. Wątkom +18 mówię zawsze na tak.
Szukam brak.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: seks, przekleństwa, przemoc, uzależnienia.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Eventy

Dla użytkownika

Odznaki od publiczności

Noa Sofía Connely-Carvajal
Awatar użytkownika
31
lat
158
cm
Psychoterapeuta, seksuolog
Uznana Klasa Średnia
not_wednesday_addams started following you.
Mów mi Zmieja, Nyśka, Serg. Możesz się ze mną skontaktować przez Discorda Chszatra#5727. Piszę w trzeciej osobie czasu przeszłego. Wątkom +18 mówię tak, ale jestem wybredna, a co.
Szukam brak danych.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: brak danych.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Eventy

Dla użytkownika

Luke Sugarman
Awatar użytkownika
29
lat
184
cm
jeździec, zawodnik i trener
Techniczna Klasa Średnia
sugarman.dressage liked your post.
sugarman.dressage started following you.
so i run __ and hide and tear myself up
start again with a brand new name __ and eyes that see into
i__n__f__i__n__i__t__ y

Obrazek
nagroda za I msc. w rankingu: podwójne punkty doświadczenia za kolejny już tylko 1 trening
Mów mi luczkowa. Możesz się ze mną skontaktować przez Discorda luczkowa#6559. Piszę w trzeciej osobie czasu przeszłego. Wątkom +18 mówię why not.
Szukam koni na treningi i paru innych głupot.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: żałosne żarty, dużo tekstu mało treści.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Eventy

Dla użytkownika

Odznaki od publiczności

Odpowiedz