Mia Alight

ft. Chrissy Costanza

Awatar użytkownika
29
lat
164
cm
Zawodniczka w Orchardzie
Techniczna Klasa Średnia
Mia Alight
ft. Chrissy Costanza
23.08.1994
Jersey City, USA
wyższe - magister psychologii
rozwódka
zawodniczka ujeżdżenia
Orchard Stable
Techniczna Klasa Średnia
Ratton
ekstrawertyk vs introwertyk
pracowitość vs lenistwo
pokora vs pycha
idealizm vs materializm

Poziom MG: 3

W rozgrywkach nie zgadzam się na: kontuzje i obrażenia, które na stałe wykluczyłyby ją z jeździectwa
Po uzgodnieniu zgadzam się na: wypadki, złamania, zbankrutowanie, śmierć najbliższych, wszystko!
Trigger warning: brak
Narodziny23.08.1994
Pierwsze (i ostatnie) wymarzone dziecko młodej pary Alight przyszło na świat w jeden z najgorętszych dni sierpnia. Jej tata, pracujący jako agent nieruchomości, ledwo zdążył przyjechać do szpitala na ten ważny moment. June, świeżo upieczona matka, jako farmaceutka błyskawicznie odnalazła się w swojej nowej roli. Oboje od najmłodszych lat darzyli Mię szczerą, prawdziwą miłością i troską, a ona sama nigdy nie sprawiała im większych kłopotów.
Młodzieńcze lata
Małej Mii nigdy niczego nie brakowało w życiu - jako jedynaczka była posyłana do najlepszych szkół w okolicy, przy czym nie wywierano na niej dużej presji z nauką czy zajęciami pozalekcyjnymi. To sprawiło, że nauka przynosiła jej rzeczywistą przyjemność i dziewczynka nie dawała się wyraźnie we znaki rodzicom, właściwie większość czasu spędzając poza domem. W przerwach między nauką matematyki i angielskiego lubiła przesiadywać u koleżanek, w szczególności tej z przydomową stajnią. To właśnie ona zaraziła ją swoją miłością do zwierząt, która w znacznym stopniu ukształtowała jej charakter.
Przeprowadzka i studiarok 2013
Już od liceum była przekonana, że nie chcąc nadwyrężać portfeli rodziców, woli studiować poza USA. Rzucenie na tak głęboką wodę jak samotne mieszkanie w innym kraju nie wydawało się być dla niej dużym wyzwaniem. Naturalnie wybór trafił na Europę i chociaż miała duże szanse na dostanie się na Oxford czy Cambridge, to nie odważyła się pchać się na tak prestiżowe uczelnie. Początkowo studiowała psychologię na uniwersytecie w Essex, ale ostatecznie zdecydowała się na zmianę uczelni. Bodźcem była jej druga pasja, jeździectwo, którą rozwinęła w okresie szkoły średniej, oraz okoliczny ośrodek jeździecki. Ostatecznie więc przeniosła się do najbliższego Orchardowi uniwersytetu, dzięki dobrym ocenom nie mając z tym żadnych problemów.
Początki "kariery"2013-2017
Jak się szybko okazało, Orchard Stable było strzałem w dziesiątkę. Jej życie powoli zaczynało się układać: studiowała wymarzony kierunek na dobrej uczelni, dorabiała jako kelnerka w kawiarni, a w wolnym czasie jeździła konno i przygarnęła upragnionego szczeniaka. Te trzy środowiska zapewniły jej dużo różnych znajomości, które pieczołowicie pielęgnuje do dzisiaj. Zaczynała odnosić także swoje pierwsze małe sukcesy - zarówno premia w pracy, lepsza ocena ze statystki, jak i pierwsze starty w zawodach jeździeckich sprawiały jej tyle samo radości i napawały dumą. Wisienką na torcie była jej pierwsza miłość z liceum, z którą przeznaczenie skrzyżowało ich ścieżki.
Powrót do Stanówsierpień 2017 - czerwiec 2018
Niestety, szczęśliwa passa nie mogła ciągnąć się w nieskończoność. Nagły telefon o chorobie ukochanej babci sprawił, że Mia natychmiastowo rzuciła wszystko i przyjechała do rodziców. Jak się parę miesięcy później okazało, przewidziała najgorsze. Śmierć Olivii po długiej walce z nowotworem piersi zmiótł ją z planszy. Wzięła urlop dziekański, nie mogąc pozbierać się po tej stracie. Antydepresanty zdawały się jej w ogóle nie pomagać, a ona tylko pogrążała się w swojej żałobie. Dbanie o własne zdrowie psychiczne było podstawą do skończenia swojego związku oraz dotychczasowych znajomości, a także przerwą od jeździectwa.
"Nowy rok, nowa ja"
Czy tego chciała, w końcu musiała wrócić na studia po roku przerwy. Jej stan psychiczny miał się już nieco lepiej, ale będąc pod wpływem silnych leków, nie do końca była świadoma swoich czynów. Jakkolwiek wyssane z palca by to nie było, krótko później wzięła ślub z przyjaciółką ze stajni. Dzisiaj zapytana o powód tak ważnej decyzji, uważa, że była to chęć odcięcia się od tamtego etapu życia, potrzeba okazywania miłości i troski po takiej stracie. Jak się można domyśleć, związek ten nie miał przyszłości i latem 2019 roku jednogłośnie złożyły papiery rozwodowe. Rozeszły się w przyjaznych stosunkach, a Mia w końcu miała okazję ukończyć studia i wrócić do na pozór starego życia. Odnowiła kontakt z przyjaciółmi, postanowiła spróbować swoich sił w zawodowym jeździectwie, na ten moment odkładając psychologię na drugi plan.
Mów mi Ola. Możesz się ze mną skontaktować przez GG 49825838 lub Discorda alek#7308. Piszę w 3 osobie czasu przeszłego. Wątkom +18 mówię hell yeah.
Szukam bogatego męża kogokolwiek.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: błędy.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Eventy

Dla użytkownika

Odznaki od publiczności

Awatar użytkownika

lat

cm
Elita

Akceptacja!

Bardzo się cieszymy, że dołączył*ś do naszego grona! Pamiętaj, że na rozpoczęcie pierwszej fabuły masz 7 dni, w czym pomoże Ci temat Kto zagra?. Nie zapomnij również o odebraniu przysługujących Ci na start odznak! W wolnej chwili zalecamy zapoznanie się z Przewodnikiem jeździeckim, z którego dowiesz się jak wygląda trening konia, oraz z Przewodnikiem po Anglii, który ułatwi Ci wczucie się w klimat miasta. Jeśli masz ochotę, możesz rozwinąć informacje dotyczące Twojej postaci w Informatorze, założyć Kalendarz, który pomoże Ci w kontrolowaniu przebytych fabuł lub skorzystać z social media. W razie jakichkolwiek pytań, służymy pomocą. Miłej zabawy!
Mów mi Eastbourne.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: .

Dla użytkownika

Zamknięty