stajnia Orchard
Awatar użytkownika
7
lat
1
cm
ośrodek jeździecki
Elita

Karuzela

Obrazek
Karuzela o średnicy 24 metrów z lonżownikiem to nowatorskie rozwiązanie, pozwalające na zaoszczędzenie miejsca. Karuzela posiada specjalny układ sterujący umożliwiający wybranie odpowiedniej opcji treningu oraz stworzenia własnego programu, który można dostosować do swojego wierzchowca. W karuzeli mogą przebywać jednocześnie cztery konie.

REGULAMIN UŻYTKOWANIA
  • W karuzeli jednocześnie mogą się znajdować tylko 4 konie.
  • Trening na karuzeli odbywa się bez udziału człowieka, czyli jest samodzielnie przeprowadzany przez konia. Na potrzeby fabuły można samemu "sterować" wyimaginowanym stajennym.
  • Dany koń może odbyć maksymalnie 2 karuzele w miesiącu.
  • Jedna fabuła na karuzeli powinna liczyć minimum 5 postów, napisanych na przemian z drugim koniem, nie będącym multikontem usera.
Mów mi Orchard. Piszę w -. Wątkom +18 mówię -.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: .

Dla użytkownika

Red Star d'Argent
Awatar użytkownika
10
lat
159
cm
WKKW
Mały Sport & Rekreacja
Ostatnio treningi Argent odbywały się nieco rzadziej przez wzgląd na nową pracę jej właścicielki. Nie startowała też już tyle w zawodach co niegdyś, przez co jej kondycja mocno podupadła. Podtrzymywały ją między innymi codzienne wizyty na karuzeli oraz pastwisku, gdzie miała szansę się wyszaleć. Tak naprawdę na dobrą sprawę nigdy nie była specjalnie energicznym ani żywiołowym koniem, najczęściej utrzymując się gdzieś na uboczu z paroma innymi końmi, razem z którymi była wypuszczana.
Gdy dzisiaj rano przyszedł po nią stajenny, aby zabrać ją do wspomnianej karuzeli, nawet się nie zdziwiła na jego widok. Niemalże wyczekiwała tej wizyty, bo taka aktywność zawsze była lepsza niż żadna i weszła jej już w rutynę. Idąc u boku mężczyzny, szła spokojnie i nie reagowała na żadne zaczepki bądź inne rozpraszacze, co najwyżej parę razy trąciła go delikatnie nosem w niewinnym geście. Droga do karuzeli nie była długa i doskonale ją znała, dlatego już parę minut później została zapakowana do jednego z przedziałów. Obkręciła się w nim jednokrotnie, czekając, aż maszyneria zostanie włączona i będzie mogła ruszyć z miejsca.

@Daiquiri
3x czyste przejazdy w próbie terenowej
Mów mi Ola. Możesz się ze mną skontaktować przez GG 49825838 lub Discorda alek#7308. Piszę w 3 osobie czasu przeszłego.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: cukrzycy dostać można.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Dla użytkownika

Awatar użytkownika
3
lat
162
cm
Wyścigi
Duży Sport
Karuzela była praktycznie codziennością Daiquirego. Chodził w niej codziennie, niezależnie od tego, czy danego dnia biegał po torze, czy nie. Służyło to przede wszystkim utrzymaniu kondycji, która była kluczowa, jeśli miał wygrywać gonitwy.
W związku z tym, że był to dla niego chleb powszedni, ogier nie ekscytował się w drodze na karuzelę. Wiedział, że nie czeka go tam nic ciekawego, co nie zmienia faktu, że nawet lubił tę formę aktywności. Lepsza była tylko bieżnia, na której mógł galopować, czego karuzela niestety nie była w stanie mu zapewnić.
Ku jego zaskoczeniu, w karuzeli znajdował się już jakiś koń, a właściwie klacz, której widok lekko ożywił Daia. Zarżał do Argent cicho, pozostając pod pełną kontrolą stajennego, który zatrzymał na moment całą machinę, by wprowadzić folbluta do jednego z boksów. Po wejściu do środka kasztan jeszcze przez chwilę zdradzał wyraźne zainteresowanie gniadą, od której oddzielał go pusty boks. Szybko jednak skupił się na ruchu naprzód, gdy pogoniła go ściana za zadem. Zaczął iść aktywnym stępem, nie próbując forsować tempa, co jednak mogło się wkrótce zmienić.

@Red Star d'Argent
Mów mi nick. Piszę w brak danych.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: .

Podstawowe

Osobowość

Red Star d'Argent
Awatar użytkownika
10
lat
159
cm
WKKW
Mały Sport & Rekreacja
Z pełnym spokojem i opanowaniem kontynuowała dość leniwe stępowanie w karuzeli. Nie było to spełnienie jej marzeń, ale niewiele miała do powiedzenia. Siłą rzeczy preferowała trening, bo nawet wyjście na pastwisko potrafiło jej zaoferować więcej ruchu niż karuzela - o ile tylko miała taką ochotę. Nie była leniwa, ale w karuzeli nie miała innego wyboru niż chodzenie, czego nie dało się powiedzieć o pobycie na łące, gdzie nie brakowało pokus w postaci świeżej trawy czy innych koni. Chociaż nawet to miało się zaraz zmienić.
Nastawiła uszy na sztorc, kiedy zauważyła pojawienie się drugiego konia. Nie odpowiedziała mu jednak na powitalne rżenie. Zatrzymała się na chwilę, przyglądając się kasztanowi, aż tylna ściana boksu nie popędziła jej do dalszego maszerowania. Chciała się odwrócić w kierunku Daiquiriego, ale w tym momencie karuzela ruszyła, zmuszając ją do kontynuowania stępowania. Posłusznie ruszyła wydeptaną już trasą, nie zamierzając wymyślać nawet jeśli zaczynały się w niej budzić wiosenne amory.

@Daiquiri
3x czyste przejazdy w próbie terenowej
Mów mi Ola. Możesz się ze mną skontaktować przez GG 49825838 lub Discorda alek#7308. Piszę w 3 osobie czasu przeszłego.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: cukrzycy dostać można.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Dla użytkownika

Awatar użytkownika
3
lat
162
cm
Wyścigi
Duży Sport
Całe szczęście, że nie wykazała nim większego zainteresowania ani nie próbowała go uzyskać, bo prawdopodobnie prędko by oszalał, nie mogąc się do niej dostać, a musząc to znosić. Tymczasem trzymał emocje na wodzy, potrafiąc się zachować, jeśli nie był jawnie prowokowany. Nie nudziło go stępowanie w kółko, choć nie mógł się już doczekać kłusa, na który przyszła pora dopiero po zmianie kierunku. Karuzela była automatycznie zaprogramowana, więc nagle się zatrzymała, a potem zaczęła cofać, zmuszając konie do obrócenia się. Nie dał się zaskoczyć, dzięki czemu uniknął dotknięcia ściany, która zbliżając się zmotywowała go do płynnej zmiany kierunku. Zwiesił łeb do samej ziemi, jak pies tropiący, i szedł tak przez dłuższą chwilę, aż ponownie podniósł łeb do góry, wywijając lekko górną wargę. Chcąc nie chcąc obecność Argent nie dawała mu spokoju, ale cóż mógł na to poradzić. Wiosna w pełni!
Wkrótce karuzela przyspieszyła, skłaniając oba konie do ruszenia kłusem. Zarzucił łbem, dając wyraz buzującej w nim energii, po czym efektownie zakłusował, z całych tych emocji poruszając się całkiem efektownie jak na wyścigowego folbluta, choć pewnie nie miało to trwać długo.

@Red Star d'Argent
Mów mi nick. Piszę w brak danych.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: .

Podstawowe

Osobowość

Red Star d'Argent
Awatar użytkownika
10
lat
159
cm
WKKW
Mały Sport & Rekreacja
Argent była koniem bardzo dobrze ułożonym i doskonale zdawała sobie sprawę z większości końskich zachowań, które nie należały do mile widzianych wśród ludzi. Wiedziała więc, że takie zaczepianie Daiquiriego w momencie, kiedy powinna być skupiona na pracy - nudnej, ale pracy - również należało do takich nielubianych nawyków. A jako że lubiła kontakt z człowiekiem i była koniem wielce współpracującym, to nie próbowała takich zagrywek, przynajmniej na początku. Stępując spokojnym krokiem, bujała przy tym głową lekko na boki, dość szybko nudząc się tym zajęciem. Nie szukała sobie innych rozrywek, tym bardziej że wkrótce karuzela zmieniła kierunek poruszania się, tym samym zmuszając konie do tego samego. Gniada zatrzymała się, wykonała obrót i już domyślnie ruszyła w drugą stronę, zapomniawszy już całkiem o kasztanie.
Przy kłusie emocji wcale nie było więcej. W przeciwieństwie do folbluta nie dawała upustu swojej energii, a jedynie przeszła do wyższego chodu, unosząc ogon u nasady i obniżając głowę. Uszy miała skierowane do przodu, co wiązało się z tym, że była coraz bardziej zainteresowana drugim koniem przez brak rozrywki. W pewnym momencie nawet parsknęła do niego głośno, chcąc zwrócić na siebie jego uwagę, bardziej w ramach znudzonej zaczepki niż wiosennych uniesień.

@Daiquiri
3x czyste przejazdy w próbie terenowej
Mów mi Ola. Możesz się ze mną skontaktować przez GG 49825838 lub Discorda alek#7308. Piszę w 3 osobie czasu przeszłego.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: cukrzycy dostać można.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Dla użytkownika

Awatar użytkownika
3
lat
162
cm
Wyścigi
Duży Sport
Zgodnie z przypuszczeniami, już po niespełna dwóch okrążeniach kłusa Daiquiri zaczął się poruszać z mniejszym rozmachem. Ograniczała go przestrzeń, która nie sprzyjała ani rozwijaniu prędkości, ani popisom, na które zdobyłby się w innych okolicznościach. Jego ruch na powrót stał się więc płaski i niezbyt atrakcyjny, ale wciąż energiczny, co po części wymuszała na nim karuzela, która obracała się dosyć szybko. Kiedy wychwycił ciche parsknięcie Argent, skierował uszy w jej stronę, ale nie odpowiedział w żaden sposób, nie traktując tego dźwięku jako czegoś wyjątkowego. Dla odmiany zaczęło go bardziej interesować otoczenie, a właściwie próba dojrzenia, czy po zewnętrznej stronie działo się coś ciekawego. Niestety budowa karuzeli uniemożliwiała przyglądanie się życiu stajni, więc po jednym okrążeniu z wykręconym do zewnątrz i zadartym łbem, ogier zrezygnował z dalszych prób i znowu skierował łeb i wzrok przed siebie. Codzienne treningi sprawiały, że praktycznie się nie męczył podczas takiego kłusowania, mimo iż w rzeczywistości był to jakiś wysiłek. Dla Daia było to jednak coś zupełnie naturalnego i powszedniego, zresztą prawdopodobnie jak dla Argent, bo pod względem kondycji tylko z WKKWistą mógłby rywalizować.

@Red Star d'Argent
Mów mi nick. Piszę w brak danych.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: .

Podstawowe

Osobowość

Red Star d'Argent
Awatar użytkownika
10
lat
159
cm
WKKW
Mały Sport & Rekreacja
Dla Argent takie kłusowanie najwyraźniej było trochę bardziej zajmującym zajęciem, bo nie zgasła tak szybko jak jej towarzysz. Uniosła ogon u nasady, przez dłuższą chwilę poruszając się jak urodzony arab, z pełną gracją i lekkością truchtając w karuzeli. Utrzymywała równe, stałe tempo kłusa, ale trzymała się raczej tej tylnej ściany, zwyczajnie nie odczuwając potrzeby spieszenia się gdziekolwiek. Była też dość drobnym koniem, więc siłą rzeczy miała krótszy krok, a wraz z tym mniejszą prędkość. Zupełnie jej to nie przeszkadzało, a w pewnym momencie idąc za przykładem Daiquiriego, zadarła łeb, próbując wyjrzeć ponad karuzelę, ale bezskutecznie.
Po kilku minutach takiego kłusowania karuzela zwolniła, by następnie się zatrzymać. Dla gniadej było to jednoznaczne z tym, żeby znowu się odwrócić i rozpocząć kłusowanie w drugą stronę, gdzie zachowywała się tak samo jak dotychczas. Teraz jednak nie próbowała niczego dojrzeć poza maszyną, głowę zwieszając przy ziemi. Wciąż wykonywała długie, elastyczne kroki, ale po prostu zaczynało ją to już nudzić. Ile można biegać w kółko?

@Daiquiri
3x czyste przejazdy w próbie terenowej
Mów mi Ola. Możesz się ze mną skontaktować przez GG 49825838 lub Discorda alek#7308. Piszę w 3 osobie czasu przeszłego.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: cukrzycy dostać można.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Dla użytkownika

Awatar użytkownika
3
lat
162
cm
Wyścigi
Duży Sport
Niechętnie wyhamował, gdy karuzela zwolniła bieg, a następnie całkowicie się zatrzymała. Nie czekał jednak aż ściana zacznie się cofać i tym samym zmusi go do nagłego zwrotu, tylko niemal od razu obrócił się w drugą stronę, głośno przy tym parskając. Przez chwilę miał nadzieję, że to jednak koniec, więc znowu wyjrzał na zewnątrz, nie dostrzegając jednak żadnego człowieka, który by po nich przyszedł. Zresztą karuzela po chwili ponownie ruszyła, w tempie, które od razu sprowokowało konie do kłusa. Pierwsze kroki ponownie zrobił nad wyraz ekspresyjnie i widowiskowo, mocno wyrzucając nadgarstki w przód i angażując zad przy uniesionym, zaokrąglonym grzbiecie i opuszczonej szyi. Szybko jednak się zniechęcił i wrócił do standardowego, niezbyt zaangażowanego kłusa, którym mógł biegać dosłownie w nieskończoność. Ruch był jednak dla niego ważny niemal tak samo jak powietrze, więc wcale go to nie nużyło, bo tak długo, dopóki mógł się ruszać, był zadowolony. Co prawda trochę mu brakowało galopu, ale zapewne jeszcze tego samego dnia, tylko w popołudniowych godzinach, miał się udać na tor w celach treningowych.

@Red Star d'Argent
Mów mi nick. Piszę w brak danych.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: .

Podstawowe

Osobowość

Red Star d'Argent
Awatar użytkownika
10
lat
159
cm
WKKW
Mały Sport & Rekreacja
Zdecydowanie nie tylko Daiquiriemu brakowało w tym momencie galopu. Pod paroma względami byli do siebie podobni - Argent też potrzebowała bardziej wymagającego wysiłku niż nudne kłusowanie w karuzeli, które na dobrą sprawę mogła kontynuować przez pół dnia. Niemniej utrzymywanie kondycji w jej dyscyplinie było kluczowe, więc przyzwyczaiła się już do takiej rutyny. Spokojnie kłusowała, utrzymując w miarę równe tempo i nie zaczepiając swojego towarzysza. Była towarzyskim typem, ale wystarczała jej sama obecność drugiego konia, by pozostawała spokojna. Nienawidziła samotności, więc póki nikt jej nie pozostawiał, nie robiła nic złego.
Po kilku czy kilkunastu minutach karuzela zaczęła znowu zwalniać. Choć dla Red Star pojęcie czasu było obce, to wiedziała już, że wiązało się to z końcem swojej "przebieżki". Zwolniła do stępa, potrząsając łbem. Nawet nie zmęczyła się specjalnie, mimo że spędzili na karuzeli trochę więcej czasu niż inne konie. Ciężko było mówić o prawdziwym wysiłku, ale lepsze to niż nic. Szybko zadarła również łeb, wypatrując pracownika stajni, który miałby ją odłowić z powrotem do stajni. Nie przeliczyła się, bo zaraz do budynku wszedł stajenny, który po zatrzymaniu karuzeli w pierwszej kolejności zabrał Argent. Tak jak to miała w zwyczaju, przetrzepała jego kieszenie podczas zapinania uwiązu, po czym wyszła u jego boku, kierując się do swojego boksu. Pożegnała jeszcze krótko kasztana rżeniem, przez dłuższą chwilę oglądając się za nim, aż w końcu zniknęła za rogiem.
/zt

@Daiquiri
3x czyste przejazdy w próbie terenowej
Mów mi Ola. Możesz się ze mną skontaktować przez GG 49825838 lub Discorda alek#7308. Piszę w 3 osobie czasu przeszłego.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: cukrzycy dostać można.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Dla użytkownika

Awatar użytkownika
3
lat
162
cm
Wyścigi
Duży Sport
Niechętnie zwolnił do stępa, gdy zmusiła go do tego ściana, która nagle zaczęła się przesuwać w znacznie mniejszym tempie. Niepocieszony wyhamował, po czym dostosował się do nowych warunków i przestał się spieszyć w stępie, dzięki czemu ponownie się rozluźnił. Podobnie jak Argent, Daiquiri również domyślił się, co oznacza zwolnienie maszyny. Niebawem mieli wrócić do boksów, więc także zaczął wyglądać pracownika stajni. W końcu się go doczekał, ale ten w pierwszej kolejności wyprowadził z karuzeli Argent, sprawiając, że kasztan odrobinę się zaniepokoił. Skuliwszy uszy, parsknął nerwowo i obrócił się w boksie, szybko musząc jednak wrócić do poprzedniej pozycji, ponieważ stajenny nie kazał mu nieruchomo czekać na swój powrót, tylko po wyprowadzeniu Argent ponownie uruchomił maszynę. Ogier powrócił więc do stępowania, ale był wyraźnie zaniepokojony tym, że pozostał sam. Odpowiedział klaczy rżeniem, i na szczęście nie musiał długo zmagać się z samotnością, bo także po niego niebawem wrócono, by odprowadzić go do stajni. Nie był zmęczony, ale odrobina ruchu zdecydowanie dobrze mu zrobiła na głowę. /zt
Mów mi nick. Piszę w brak danych.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: .

Podstawowe

Osobowość

Odpowiedz