Awatar użytkownika

lat

cm
Elita

Aktualizacje i ogłoszenia

Przede wszystkim chciałybyśmy serdecznie powitać wszystkich, którzy zdecydowali się wczoraj, w dniu otwarcia (28.01.2022), na rejestrację. Mamy nadzieję, że forum Wam się spodoba i zostaniecie z nami na dłużej! <3

Jeżeli macie jakiekolwiek problemy, wątpliwości czy pytania, nie wahajcie się przed zwróceniem do którejś z nas - @Jessica Wrens, @Mia Alight lub @Rex Marigold lub po prostu otagujcie @Administrator na kanale #zapytaj-o-forum na naszym Discordzie.

Widzimy, że pojawiają się już pierwsze karty i bardzo nas to cieszy! Chcemy jednak zwrócić uwagę na parę elementów, które okazały się problematyczne.
  • Przypominamy o wykonaniu hard resetu (CTRL + F5)! Dzięki Waszej czujności, wyłapujemy malutkie błędy, których naprawa wymaga późniejszego odświeżenia stylu, żeby dobrze się Wam wyświetlał!
  • W Przewodniku po forum znajdują się szczegółowe opisy grup (klas społecznych) w zakładce Miasto -> Grupy. Przed wyborem klasy społecznej, prosimy o zapoznanie się z nimi, a także z instrukcją wyboru klasy, która znajduje się tuż pod opisami. Jeśli masz trudność z wyborem właściwej klasy, odezwij się do @Jessica Wrens!
  • Wybierając dzielnicę, pamiętaj, że w każdej dzielnicy są różne rodzaje domów, o różnych wartościach. Nie każda klasa społeczna może sobie pozwolić na każdy dom! Pod opisami grup (klas społecznych) znajdziesz tabelę, z której dowiesz się, ile £ posiada Twoja postać na zakup domu. Ceny domów są natomiast podane przy każdej dzielnicy w zakładce Osiedla mieszkalne w Przewodniku.
  • Na końcu wzoru karty ludzkiej znajduje się krótki formularz dotyczący jeździectwa. Jeżeli postać jeździ konno, to przed dokonaniem wyboru bardzo prosimy zapoznać się z Przewodnikiem po forum, gdzie w zakładce Stajnia -> Grupy znajduje się wyjaśnienie, jaka jest różnica między Amatorem, a Zawodowcem. W skrócie - Zawodowcy to osoby, których zawodem jest "jeżdżenie konno", podczas gdy Amatorzy mają równolegle inny zawód, mimo że również mogą startować w zawodach i bardzo dobrze jeździć.
  • Jeśli założył*ś konto jeźdźca, pamiętaj, że na start otrzymujesz pulę punktów doświadczenia, którą należy wpisać w profil! Niezależnie od tego, czy wybrał*ś grę Amatorem, czy Zawodowcem, otrzymujesz 6 punktów doświadczenia do dowolnego podziału. Więcej na ten temat przeczytasz w Przewodniku po forum -> Dla postaci -> Punkty doświadczenia.
  • Postacie, które przenoszą się z Orchard Stable, zachowują swoje punkty doświadczenia ze starego forum. Nie przenoszą się tylko pieniądze. O tym, jak przeliczyć cenę konia na nowy system, znajdziesz informację w Przewodniku -> Stajnia -> Zakup koni. Znajduje się tam również tabela z ilością £ na zakup koni dla ludzi z każdej klasy społecznej.
  • Jeśli chcesz zakupić konia, założyć dom, boks, konieczne złóż zamówienie!
  • Jeśli w polu Content warning w profilu masz wymienionych kilka pozycji, pamiętaj o umieszczeniu ich w znacznikach [long] [/long].
Mów mi Eastbourne.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: .

Dla użytkownika

Awatar użytkownika

lat

cm
Elita

Ogłoszenie #2

To już tydzień od otwarcia! Bardzo nas cieszy, że w przeciągu 7 dni jest nas już 250, w tym 99 zaakceptowanych kart ludzkich i 41 końskich!

Specjalnie wyrazy podziękowania należą się dla @Mirabela Garcia, @Mirka Varinsdottir oraz @Lucille Umbridge, dzięki którym możecie znaleźć nowe odznaki, zarówno w kategoriach podstawowych, za osobowość, dla usera, jak i za fabuły! Także z pomocą @Lydia Morales oraz @Caroline Hathaway powstały nowe lokacje. Koniecznie zapoznajcie się z nimi, a dziewczynom bardzo dziękujemy za wkład w budowanie forum. <3

W związku z drobnym zamieszaniem w rezerwacjach wizerunków zdecydowałyśmy się nieco uściślić zasady z nimi związane. Przejąć wizerunek można dopiero po upłynięciu pełnych dób od poprzedniej rezerwacji, czyli np. w przypadku rezerwacji do 19:30 można ją przejąć dopiero o 19:31. Nie oznacza to jednak anulowania dotychczasowych rezerwacji, zasada ta wchodzi z chwilą aktualną, a wszystkie poprzednie złożone minutę wcześniej dalej są aktualne.
Jednocześnie decydujemy się na archiwizację wszystkich rezerwacji wizerunków, co do tej pory nie miało miejsca.

Korzystając z okazji, przypominamy o aktualizowaniu pól w profilu: dodaniu linków do kart, informatorów i innych, a dla jeźdźców i koni dopisanie sobie punktów i pieniędzy/ceny zgodnie z przewodnikiem. Bardzo nam to ułatwi pracę!

Zachęcamy także do zakładania poszukiwań fabuł! Jest to nasz odpowiednik SLowych relacji, z tym wyjątkiem, że w jednym temacie możecie zamieścić wszystkie swoje konta, a przy tym dokładniej opisać jakich relacji szukacie. Dodatkowym atutem jest także brak konieczności uzupełniania relacji, co z pewnością było dość uciążliwe!
Osoby zainteresowane wątkiem przestępczym zapraszamy także do założenia kartotek przestępców, gdzie temat może założyć każda postać związana z kryminałem bądź przestępstwami - nie trzeba mieć powiązań z gangiem.

Dziękujemy za wszystkie założone konta i napisane posty oraz życzymy miłego pisania! :uwu:

Mów mi Eastbourne.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: .

Dla użytkownika

Awatar użytkownika

lat

cm
Elita

Ogłoszenie #3

Święto zakochanych to jedno z najchętniej celebrowanych świąt w Wielkiej Brytanii. Jego obchodów naturalnie nie mogło zabraknąć również u nas! <3

Naszym zwyczajem zachęcamy wszystkim Użytkowników do ustawienia walentykowych avatarów swoim postaciom. Niezależnie od tego, czy grasz człowiekiem, czy koniem, zmień avatar na taki, na którym znajduje się jakikolwiek walentynkowy lub różowy akcent. Pamiętaj - nie istnieje coś takiego jak za dużo różu lub brokatu! Im więcej, tym lepiej - niech wszyscy wiedzą, że to właśnie TEN czas!

Różowe avatary nie posłużą jednak tylko do ozdoby. W ramach pierwszego, globalnego eventu na forum, przewidziałyśmy dla Was szereg atrakcji o walentynkowej tematyce. Jedną z nich będzie gra drużynowa w Serce i krzyżyk, do udziału w której wymagamy ustawienia walentynkowego zdjęcia oraz założenia Kalendarza dla swojej postaci. Szczegółowe informacje na temat gry i zapisy znajdziesz w tym temacie.

To jednak jeszcze nie wszystko! W ramach eventu odbędą się jeszcze inne atrakcje, o których informacje udostępnimy już w poniedziałek! Możecie ich wypatrywać na stronie głównej forum, w zakładce Eventy, oraz w subforum w pełni poświęconemu temu wydarzeniu.

Całe wydarzenie potrwa od poniedziałku do końca lutego. Gorąco zapraszamy wszystkich do udziału, nawet tych, którzy za Walentynkami nie przepadają - dla Was też się coś znajdzie!

Szczególne podziękowania należą się @Duke Wellington, która przygotowała dla nas wszystkie atrakcje. <3

Chciałybyśmy również poinformować, że do grona Mistrzów Gry dołącza @Billy Pilgrim, która będzie Wam urozmaicać grę niespodziewanymi zdarzeniami na fabułach.

PS. Prosimy o zrobienie hard resetu (CTRL + F5)!

Mów mi Eastbourne.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: .

Dla użytkownika

Awatar użytkownika

lat

cm
Elita

Ogłoszenie #4

Pod koniec lutego odbyły się wybory Postaci Miesiąca, w których zwyciężyli @Mirka Varinsdottir, @Billy Pilgrim oraz @Duchess! Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i przypominamy, że kolejna edycja konkursu odbędzie się już pod koniec przyszłego tygodnia. Zachęcamy do pisania postów, od ilości których zależy, czy postać zostanie zakwalifikowana do wyborów oraz zachęcamy do głosowania!

Planujemy wprowadzić nową kategorię odznak, od Użytkownika dla Użytkownika, w związku z czym zachęcamy do zgłaszania swoich propozycji w Zamówieniach.

W stopce forum znajdują się ciekawostki na temat miasta. Chciałybyśmy je uaktualnić i zastąpić czymś, co dotyczy życia na forum! Zachęcamy więc do nadsyłania na konto @Eastbourne ciekawostek dotyczących postaci i/lub odbytych fabuł. Spośród wszystkich nadesłanych ciekawostek, wybierzemy 5, które zostaną opublikowane na stronie głównej. Tytuł wiadomości powinien brzmieć "Ciekawostka", natomiast w wiadomości powinna znaleźć się treść ciekawostki (krótka, ok. 20 słów) i informacja, której postaci ona dotyczy. Ciekawostki można nadsyłać do końca marca, a o ewentualnym wcześniejszym zakończeniu zgłoszeń (w przypadku dużej ilości) na pewno Was poinformujemy! Potraktujcie to jako sposób na zareklamowanie swojej postaci - może akurat ktoś po przeczytaniu o niej, postanowi dowiedzieć się więcej?

Pojawiły się pierwsze zadania dla postaci zaangażowanych w wątek kryminalny. Można je wykonywać samodzielnie, w parach lub z udziałem Mistrza Gry, a także zdobyć za nie punkty fabularne niezbędne do zdobycia broni lub awansu! Niebawem przewidujemy zwiększenie puli zadań o nowe, dedykowane wydziałowi śledczemu. Zapraszamy do udziału oraz przypominamy, że także za rozegranie dowolnego wątku związanego z gangiem/policją lub dowolnej korespondencji SMS można otrzymać punkty fabularne (patrz: Przewodnik > Wątek kryminalny > Punkty Fabularne).

Na forum trwają obecnie regionalne zawody ujeżdżeniowe oraz międzynarodowe zawody skokowe. Za nami już pierwsze zawody we wszystkich dyscyplinach, które przyczyniły się do uruchomienia Rankingów. Przypominamy, że udział w zawodach może wziąć każda postać, która zdeklarowała, że jeździ konno. Wystarczy wysłać formularz!

Do informatorów koni została dodana informacja o podkowach. Osoby, które już założyły informatory, prosimy o aktualizację, zwłaszcza jeśli planują udział w nowych zawodach.

Na koniec przypominamy, że randki w ciemno oraz fabuły w ramach randez vouz można realizować tylko do 26 marca! Jednocześnie informujemy, że pracujemy obecnie nad dwoma mini-eventami dla mieszkańców, które powinny zostać opublikowane do połowy przyszłego tygodnia. :)

Mów mi Eastbourne.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: .

Dla użytkownika

Awatar użytkownika

lat

cm
Elita

Ogłoszenie #5

W związku z minionym Miesiącem Dumy, czerwcowe ankiety na Ludzkie Postaci Miesiąca były stworzone bez podziału na płeć. Zwycięską parą zostali @Sergei Chernienko oraz @Randolph Varmus. W ankiecie dla Koni zwyciężył natomiast @Sheridan. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

To nie jedyne atrakcje, jakie pojawiły się na forum w związku z tym wyjątkowym czasem. W Wielkiej Brytanii wiele festiwali równości odbywa się w lipcu i sierpniu, a jeden z nich - Brighton Pride - został naszą inspiracją do eventu dedykowanego wszystkim mieszkańcom Eastbourne. Do gry można przyłączyć się w dowolnym momencie, a całe wydarzenie trwa aż do 7 sierpnia. Zabawa polega na wykonywaniu zadań i zbieraniu punktów w specjalnie przygotowanych na tę okazję lokalizacjach, tematycznie związanych z festiwalem. Więcej informacji na temat eventu znajdziesz tutaj, natomiast fabularna część mieści się tutaj. Zapraszamy do udziału! :gaypride:

Szczególne podziękowania należą się dla @Randolph Varmus, która przygotowała dla nas powyższy event. Przy okazji przypominamy, że jeśli masz pomysł i ochotę na przygotowanie jakiegoś mniejszego lub większego wydarzenia, to jesteśmy otwarte na propozycje i chętne, żeby pomóc w zrealizowaniu go. <3

W stylu forum pojawiły się drobne, tęczowe akcenty, które pomogą Ci we wczuciu się w klimat festiwalu. Pamiętaj o wciśnięciu CTRL+F5, żeby cieszyć się nowym, tymczasowym wyglądem forum!

Zachęcamy również do zapoznania się z aktualnymi Rankingami jeździeckimi. W tym miesiącu przewidujemy aż trzy wydarzenia jeździeckie - zawody WKKW, ujeżdżeniowe oraz skokowe. Z terminami zapoznasz się w forumowym Kalendarzu.

Uczestnikom rajdu konnego przypominamy, że zostały im ostatnie dni na posty. Event został wydłużony do 7 lipca, a szansa na zdobycie pierwszego miejsca wciąż jest w zasięgu każdej grupy!

Na początku sierpnia planujemy porządki, co oznacza zawieszenie nieaktywnych kont i aktualizację spisów wizerunków. Jeśli dawno nie pisał*ś na danym koncie, to najwyższa pora na rozpoczęcie fabuły, żeby uchronić je przed zawieszeniem! :)

Mów mi Eastbourne.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: .

Dla użytkownika

Awatar użytkownika

lat

cm
Elita

Ogłoszenie #6

Wczoraj "stuknęło" nam pół roku! Bardzo nas to cieszy, że nadal zaglądacie na Eastbourne i mamy ogromną nadzieję, że zostaniecie na dużo dłużej. <3

W związku z taką okrągłą "rocznicą" przyszła pora na zrobienie pierwszych większych czystek wśród postaci. Zgodnie z regulaminem, by uznać postać za aktywną, musi ona rozegrać jedną fabułę na 2 miesiące. Rozumiemy, że w letnim okresie dużo osób wyjeżdża na urlopy i nie ma czasu na pisanie, dlatego zdecydowałyśmy się na rozliczanie postaci na podstawie ubiegłych 6 miesięcy.

Od końca maja prowadzony jest dziennik postów, który nam, jako Administracji, pomaga w wyegzekwowaniu postaci do ankiet na Postacie Miesiąca, a także wyłapaniu postaci, które od dawna nie napisały żadnego posta. Dzisiaj udostępniamy ten plik Wam: tutaj, aby każdy z Was mógł spojrzeć w tabelkę i zorientować się, czy na którymś koncie nie brakuje mu posta. Jak odczytywać tabelkę? Komórki zaznaczone na żółto oznaczają brak postów przez cały miesiąc, na zielono zaznaczane są postacie, które znajdowały się w ankietach na Postacie Miesiąca. Prosimy mieć na uwadzę fakt, że rzeczywisty, pełny rejestr jest prowadzony od końca maja, więc liczba postów w okresie luty-maj jest zbliżona, sugestywna.

Kto może spodziewać się trafienia do nieaktywnych?

  • każda ludzka postać, która przez pół roku nie napisała regulaminowych 5 postów (dla koni 3 przez ograniczone możliwości)
  • postać, która nie napisała żadnego posta przez ostatnie 5 miesięcy i także w sierpniu nie zrobi tego.

Raz w miesiącu, przy zbieraniu postaci do ankiet, spisywane są ilości postów napisanych przez daną postać. W sierpniu postaci z drugiego, opisanego przypadku będą zaznaczały się na czerwono, co oznacza wrzucenie postaci do nieaktywnych. Oczywiście, jesteśmy wyrozumiałe, forum wciąż ma nam służyć za rozrywkę, dlatego mogą się zdarzyć wyjątki ;) Jeśli widzimy, że dany Użytkownik pisze aktywnie (>15 postów sumarycznie/miesiąc) na pozostałych kontach, możemy przymknąć na to oko pod warunkiem, że nadrobi zaległości w przeciągu najbliższego miesiąca. Naturalnie, postaci, które dostały akcepty później (po 24 lutego), na razie ta zasada nie dotyczy, jednak mogą się spodziewać czegoś podobnego po upłynięciu pół roku od dołączenia.

Wrzucamy to ogłoszenie teraz, ponieważ czystki będą przeprowadzane pod koniec sierpnia/na początku września. Dzięki temu zyskujecie prawie cały miesiąc na rozpoczęcie nowych wątków bądź powrót do poprzednich. Mamy nadzieję, że forumowe czystki dzięki temu będą ograniczone do minimum!

Jeżeli ktoś chce indywidualnie rozpatrzeć swój przypadek, bo średnio rozumie działanie tabeli, niech napisze do @Mia Alight. Pamiętajmy, że Eastbourne ma nam służyć za rozrywkę i odstępujemy od twardych zasad narzucających, kiedy dokładnie Użytkownik ma napisać posta <3

Zdecydowałyśmy się również na odstąpienie od dotychczasowej formy ankiet na Postacie Miesiąca. Wciąż czynnikiem branym pod uwagę jest ilość napisanych w danym miesiącu postów, ale od lipca pojawiać się będą wyłącznie dwie ankiety: dla ludzi oraz koni, bez podziału na płeć u ludzi. Dodatkowo skrócony został także czas na oddawanie głosów do 4 dni. Już teraz zapraszamy do zagłosowania w ankietach!

Mów mi Eastbourne.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: .

Dla użytkownika

Awatar użytkownika

lat

cm
Elita

Ogłoszenie #7

Koniec miesiąca się zbliża, co wiąże się z kolejnymi ankietami na Postacie Miesiąca. W sierpniu zdecydowałyśmy się na powrót do starej formy ankiet, gdzie znajduje się podział na płeć wśród ludzi - a to wszystko dzięki Waszej świetnej aktywności w tym miesiącu! Bardzo się cieszymy, że mimo wakacji i urlopów udało Nam wspólnie przebić zeszłomiesięczną ilość postów dwukrotnie. <3 Mamy wielką nadzieję, że ta tendencja zostanie z nami na długo!

Dołożyłyśmy parę dni do końca naszego tęczowego eventu, aby wszyscy chętni mieli ostatnią szansę na zdobycie punktów i wymienienie ich na nagrody. W przyszłości przewidujemy obiecane ognisko, a tuż po nim Halloween. Jeśli ktoś ma ochotę coś zasugerować, podzielić się jakimś pomysłem lub pomóc w organizacji, to zachęcamy do kontaktu z nami. <3

Wprowadzony został także drobny punkt w kwestii aktywacji postaci, konkretnie końskich. Od teraz post typu "Obudził się" w stajni nie przywraca postaci z nieaktywnych. Wymagamy albo jednego posta na treningu, albo dwóch na innych fabułach, z dowolnym innym koniem lub człowiekiem, który nie jest multikontem. Chcemy w ten sposób ograniczyć tworzenie koni, które potem stoją i się "kurzą".
Jeszcze informacyjna sprawa, również związana z jeździectwem: wszystkie postacie, które trafiły już do nieaktywnych, zostaną usunięte z rankingu wraz z końcem roku i resetowaniem rankingu. Dzięki temu ostateczna klasyfikacja będzie dokładniejsza.

Jeszcze raz dziękujemy za wzmożoną aktywność na forum i wierzymy, że z każdym kolejnym miesiącem będzie lepiej. :uwu:

Mów mi Eastbourne.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: .

Dla użytkownika

Awatar użytkownika

lat

cm
Elita

Ogłoszenie #8

Dnia 8 września świat obiegła informacja o śmierci królowej Elżbiety II. Uznałyśmy, że ze względu na to, że akcja naszego forum odgrywa się Anglii, warto wspomnieć w paru słowach o tym, co obecnie dzieje się w kraju.

Jutro, w poniedziałek 19 września, dobiegnie końca dziesięciodniowa żałoba naradowa, którą zostały objęte całe Wyspy. Jednocześnie jest to oficjalna data pogrzebu, który odbędzie się o godzinie 11:00 czasu lokalnego w Westminster, jednej z londyńskich dzielnic.

W dniu pogrzebu część sklepów pozostanie zamknięta, podobnie jak część wydarzeń rozrywkowych i sportowych zostanie anulowana bądź przeniesiona na inny termin. Warto jednak wiedzieć, że podczas trwania żałoby narodowej, w wielu częściach kraju życie toczyło się swoim stałym rytmem. Podczas gdy w Londynie trwają przygotowania do pogrzebu, tak w wielu innych rejonach ludzie zastanawiają się, jak z dala od uroczystości spędzić wolny dzień, który przyznano z tej okazji. W wielu miastach nie zabrakło jednak punktów pamięci, w których żałobnicy mogli złożyć kwiaty i dokonać wpisu w kondolencyjnej księdze. W Eastbourne taki punkt został zlokalizowany w kościele świętego Andrzeja, w dzielnicy Meads.

Z kolei samo centrum od ponad tygodnia żyje uroczystościami związanymi z pogrzebem. Zwłaszcza w pobliżu Pałacu Buckingham i Westminster Hall, tysiące ludzi wciąż czeka w kilkukilometrowych kolejkach po to, by na własne oczy zobaczyć wystawioną na widok publiczną trumnę lub złożyć kwiaty ku pamięci zmarłej królowej, której śmierć poruszyła serca milionów.

Śmierć królowej Elżbiety II to nie tylko koniec pewnej epoki, ale też szereg zmian. Wśród nich przewidywana jest wymiana banknotów z wizerunkiem królowej, znaczków pocztowych czy tekstu hymnu, ale większość z nich zajmie miesiące, jeśli nie lata.

Mów mi Eastbourne.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: .

Dla użytkownika

Zamknięty