Awatar użytkownika
18
lat
176
cm
high school student, addict
Techniczna Klasa Średnia
Pomysłodawca/y Jennilyn Hynes + Paul Delaney
Czego dotyczy propozycja? - forum
Krótki opis - Turing High School jako subforum. Jest już kilka postaci w wieku licealnym, co większa prawdopodobieństwo chęci grania w budynku szkoły oraz potencjalną liczbę takich gier jednocześnie. Sama architektura takiej lokacji jak szkoła naturalnie implikuje obecność różnych zawartych w niej miejsc, a ponadto bardzo pomogłoby to grać kilka gier "szkolnych" jednocześnie wielu userom.
Dokładny opis pomysłu - Wyobrażamy sobie, że miejsce Turing High School byłoby subforem, w którym istnieją osobne tematy tożsame z lokalizacjami w przestrzeni szkoły, np. 1. Dziedziniec, 2. korytarz parter, 3. korytarz piętro, 4. sala gimnastyczna / boisko, 5.-9. sale lekcyjne, 10. aula, 11. stołówka, 12. resting space, 13. gabinet dyrektora, 14. psycholog szkolny, 15. girls WC, 16. boys WC. Oczywiście to tylko propozycje, pewnie na pierwszy rzut oka za dużo jest tych lokacji :)
Inne - w sumie brak "innych", warto podyskutować jak to zrobić najlepiej żeby oszczędzić też administracji nadmiernej pracy :*
Mów mi Jennilynn Hynes. Możesz się ze mną skontaktować przez Discorda najpierw pv. Piszę w 3 osobie. Wątkom +18 mówię do dogadania.
Szukam próbującej się nie rozp***ć rodziny i sytuacji typowych dla końca liceum <KLIK>. Ponadto dram, dragów, niedobrych chłopaków, szemranych znajomości, triggerów bipolarnych i kłopotów!.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: zawartość. W tym: wulgaryzmy, drugs, alko, problemy psychiczne, dosłowność w trudnych kwestiach.

Podstawowe

Jessica Wrens
Awatar użytkownika
30
lat
168
cm
zawodniczka ujeżdżenia
Uznana Klasa Średnia
Pogadałyśmy o tym z Mią i Rex. Mamy dwa zasadnicze "ale":

- poza Turing School, istnieją jeszcze trzy inne szkoły (średnia i dwie podstawowe, o różnym standardzie). Skąd pewność, że wszyscy obecni na forum licealiści, wybiorą akurat tę? A jeśli zechcą drugą, to wtedy jej też mamy zakładać subforum...? Tzn. nie zrozumcie nas źle, założyć subforum i tematy to żadna robota, zupełnie nie o to chodzi. Natomiast chcemy uniknąć sytuacji, w której powstanie kilka subfor z tematami, w których nikt nie będzie pisał. Nie mamy w planach globalnie rozwijać wątku szkolnego, postaci dzieciaków (póki co) też jest niewiele (w spisie wizerunków widzę jedną, która szkołę zaraz kończy, bo ma 18 lat). Poza tym staramy się ograniczyć ilość subfor. Jedno więcej oczywiście niewiele zmieni, ale zaraz pojawią się prośby o kolejne. Choćby o kolejne szkoły, jak wspomniałam wyżej...


- mamy wątpliwości odnośnie zaproponowanych lokacji. Jak widać po forumowym Spisie lokacji, nie ma w nim żadnych, które byłyby tematem typu "łazienka", "stolik", "korytarz" (poza jednym, jedynym korytarzem w uniwerku, skoro ma już osobne subforum; ale za to bez podziału na korytarz wydziału X, korytarz wydziału Y...), bo to wszystko można rozegrać po prostu w jednym miejscu. Zrobiłyśmy tak świadomie, brak takich lokacji był jedną z pierwszych rzeczy, jakie postanowiłyśmy tworząc forum. Rozumiem, że to była tylko propozycja na szybko, ale po prostu zawczasu chcę ostrzec, że jeśli dojdziemy do porozumienia, to takie lokacje nie będą mogły się tam pojawić. Może być dziedziniec, może być boisko, stołówka, psycholog, nawet gabinet dyrektora, ale - sala lekcyjna 1, 2, 10, 12 nie.

Jennilynn Hynes pisze: 31 sty 2022, 15:09 Inne - w sumie brak "innych", warto podyskutować jak to zrobić najlepiej żeby oszczędzić też administracji nadmiernej pracy :*
Dla nas to nie jest wysiłek, serio. Po prostu chcemy zachować porządek i nie zakładać subfor pod dwie postacie. Uniwersytet dostał swoje subforum, bo postacie studentów są popularne, co też widać w ilości KP przez nich złożonych. Tak samo swoje subforum ma policja, bo istnieje wątek kryminalny, czy szpital, który realnie gromadzi kilka różnych lokacji w jednym miejscu + będzie pomocny przy wątku kryminalnym.

Generalnie nie ma zakazu pisania w jednym temacie przez parę osób jednocześnie, aczkolwiek rozumiem, że dla kogoś może to być niewygodne, czy z innego powodu może nie chcieć tego robić. Dlatego postaramy się dogadać, ale też prosimy o zrozumienie naszego punktu widzenia.
Na ten moment możemy po prostu stworzyć luźny temat, np. Dziedziniec szkoły (w opisie: Turing School), tak jak to funkcjonuje na przykład z boiskami przy Bede's School i samym Bede's School. Zawsze to jedna lokacja więcej dla Was. Co Wy na to? ;)

PS. W Pomysłodajni może wypowiadać się każdy, także inni Użytkownicy. Fajnie by było, jakby wypowiedziały się także osoby spoza Administracji i Pomysłodawców (szczególnie te zainteresowanie postaciami uczniów), to wtedy dojdziemy do wszystkiego szybciej. W końcu wszystkim ma się dobrze grać, więc chętnie posłuchamy więcej opinii na temat tego pomysłu <3
Mów mi Zuza. Możesz się ze mną skontaktować przez GG 312087 lub Discorda Joy#9747. Piszę w w trzeciej osobie czasu przeszłego. Wątkom +18 mówię hell yeah ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Szukam sześcioletniego synka.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: głupotę xD.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Eventy

Dorcas Black
Awatar użytkownika
24
lat
162
cm
Pielęgniarka
Uznana Klasa Średnia
Wypowiem się tutaj w swoim imieniu:
Gdy proponowałam szpital jako subforum, raczej nie miałam na myśli, przynajmniej ja, że mają tam powstać tematy. Raczej byłby to temat z możliwością założenia tematu przez osoby, które aktualnie tam, grają. Nie wiem, czy innym również o to chodziło, ale właśnie w szpitalu mi chodziło o coś takiego, że każdy może założyć sobie temat z tytułem, a w opisie imiona graczy oraz datę, jeśli komuś to potrzebne.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: Przekleństwa, OCD, stany lękowe, seks, przecinki w złych miejscach.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Eventy

Dla użytkownika

Awatar użytkownika
18
lat
176
cm
high school student, addict
Techniczna Klasa Średnia
Na początek od razu mówię, że luz i grunt to fajna rozmowa, tworzenie forka szanuję, pracę adminów podobnież i kłopotów nie chcę robić, po prostu ważńy dla mnie (i nie tylko) temat. A teraz:

Jeśli dobrze rozumiem, @Dorcas Black , to w analogii ze szpitalem można powiedzieć, że w Turing nie da się założyć własnego tematu – po prostu musielibyśmy pisać wewnątrz czyjejś aktualnej sesji, co by chyba wyglądało conajmniej dziwnie. Ale apropos tego:
Generalnie nie ma zakazu pisania w jednym temacie przez parę osób jednocześnie, aczkolwiek rozumiem, że dla kogoś może to być niewygodne, czy z innego powodu może nie chcieć tego robić.
Moim zdaniem wciąż albo nie rozumiem, albo w tym cytacie chodzi właśnie o to, żeby pisać kilka sesji jednocześnie w jednym temacie. No to chyba nie przejdzie, wolę nie myśleć o reakcji tych, którzy zaczęli pierwsi, jak zobaczą nagle inną sesję między postami swojej! XD

Ale tak na szybko powiem ogólnie – szanując decyzję administracji, czil – że nie kumam tego, zupełnie :)
Jeśli to nie jest problem stworzenie subforum, to nie kumam jak przeciwskazaniem miałby być obawa że nikt nie będzie pisał. Prędzej czy później komuś się przyda, a jaki to ból nieaktywny temat przez kilka tygodni?
Myślę że wszyscy wiemy, że są fora gdzie jest dużo porobionych lokacji, i nawet jak akurat nie są używane, to raczej robi dobrze wrażenie, dużego świata do wykorzystania, swobody.
Co do swobody, to nie upieram się że, akurat potrzeba kilku graczy ma zmieniać jakiś generalny zamysł twórców, okej (choć w sumie można też powiedzieć, że gra jest dla graczy czy coś w tym rodzaju, ale to nie mój styl wypowiedzi XD), natomiast, nie rozumiem (w sensie chętnie posłucham wyjaśnienia) czemu obawiacie, że nikt nie będzie pisał w jakimś subforum, jak je stworzycie (bez problemu, jak mówicie). Może raczej odwrotnie: oby rosła liczba graczy i ich wątków (widzę userów ktorzy już teraz mają ok. 4 postaci) i będzie przybywać sytuacji, w których skończą się puby i ulice, parki i place zabaw, i to będzie w sumie chyba dobry znak – czy na taką okazję jak będą czekać puste tematy, żeby się zapełniły postami, to źle? XD

Ja się dostosuję, spoko, na razie piszę z Delaneyem moją sesję w klasie szkolnej na poczcie. Nie sądzę, że o to chodzi na forum, ale dajemy radę :| i trudno.

Odniosę się też do tego:
Nie mamy w planach globalnie rozwijać wątku szkolnego, postaci dzieciaków (póki co) też jest niewiele (w spisie wizerunków widzę jedną, która szkołę zaraz kończy, bo ma 18 lat)
Z pewnym bólem przyjmuję do wiadomości, że postać licealistki się "nie wpisuje", może to mój błąd, że się przyzwyczaiłam trochę do tego, że na forum jest miejsce dla każdego. Czy mam dosłownie rozumieć, że jako 18-latka nie jeżdżąca konno mam przyjąć do wiadomości, że będę mieć kłopoty z miejscem do pisania losów mojej postaci? Nie pytam ironicznie, ale od razu mówię, że muszę jakoś przetrawić taką sytuację.
poza Turing School, istnieją jeszcze trzy inne szkoły (średnia i dwie podstawowe, o różnym standardzie). Skąd pewność, że wszyscy obecni na forum licealiści, wybiorą akurat tę? A jeśli zechcą drugą, to wtedy jej też mamy zakładać subforum...?
Znaczy, ekhem, moja Jen chodzi do publicznej szkoły, bo to wynika z jej KP. Nie wrzucę jj nagle do elitarnej (ani podstawowej), żeby mieć gdzie pisać daną sesję :) ale kiedy pytacie "Skąd pewność, że wszyscy obecni na forum licealiści, wybiorą akurat tę" to muszę odpowiedzieć, że nie dałam dowodu na "pewność, że wszyscy licealiści wybiorą tę", chodziło mi tylko o jedną licealistkę. Może inni wybiorą prywatne liceum – no i jakby co? XD Bo nie rozumiem <3
Pamiętam z Edenu coś w stylu zapowiedzi że chcecie wskrzesić pewne forum z końmi, więc w pełni kumam że to jest jakby główny temat, więc generalnie reasumując – jak ma być, tak będzie, czilka. Forko i tak jest spoko <3 A ja sobie postaram jakoś dać radę z tą szkołą :shrug:
PS.
Na ten moment możemy po prostu stworzyć luźny temat, np. Dziedziniec szkoły (w opisie: Turing School),
To może zamiast Dziedziniec, ja poproszę classroom XD i będzie git? <3

@Jessica Wrens
Mów mi Jennilynn Hynes. Możesz się ze mną skontaktować przez Discorda najpierw pv. Piszę w 3 osobie. Wątkom +18 mówię do dogadania.
Szukam próbującej się nie rozp***ć rodziny i sytuacji typowych dla końca liceum <KLIK>. Ponadto dram, dragów, niedobrych chłopaków, szemranych znajomości, triggerów bipolarnych i kłopotów!.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: zawartość. W tym: wulgaryzmy, drugs, alko, problemy psychiczne, dosłowność w trudnych kwestiach.

Podstawowe

Jessica Wrens
Awatar użytkownika
30
lat
168
cm
zawodniczka ujeżdżenia
Uznana Klasa Średnia
Jennilynn Hynes pisze: 01 lut 2022, 22:47 Jeśli dobrze rozumiem, @Dorcas Black , to w analogii ze szpitalem można powiedzieć, że w Turing nie da się założyć własnego tematu – po prostu musielibyśmy pisać wewnątrz czyjejś aktualnej sesji, co by chyba wyglądało conajmniej dziwnie. Ale apropos tego:
Generalnie nie ma zakazu pisania w jednym temacie przez parę osób jednocześnie, aczkolwiek rozumiem, że dla kogoś może to być niewygodne, czy z innego powodu może nie chcieć tego robić.
Moim zdaniem wciąż albo nie rozumiem, albo w tym cytacie chodzi właśnie o to, żeby pisać kilka sesji jednocześnie w jednym temacie. No to chyba nie przejdzie, wolę nie myśleć o reakcji tych, którzy zaczęli pierwsi, jak zobaczą nagle inną sesję między postami swojej! XD
Tak, właśnie o to chodzi, @Dorcas Black. Na forach (chyba) przyjmuje się dwa warianty - albo pisanie w lokacjach, albo w tematach na pojedyncze gry. My zdecydowałyśmy się na wariant pierwszy, nie licząc oczywiście domów i niektórych działów w stajni [ze względu na to, że za treningi są zdobywane punkty + lokacje treningowe w stajni można (prawie?) policzyć na palcach].
I tak, miałam na myśli pisanie kilku sesji jednocześnie w tym samym temacie. Ale pliz, zanim ktokolwiek mnie zje - na Orchardzie takie coś funkcjonowało całe życie, i tak, wiem, że to Eastbourne to inny twór, ale ja na innych forach nie grałam, także nie orientuję się jak to wygląda na innych SL'ach, my bad. Rex i Mia również miały przerwę od for, więc wydawało nam się to zupełnie normalne. Wrócę do tej myśli jeszcze na końcówce posta.

@Jennilynn Hynes,
Jennilynn Hynes pisze: 01 lut 2022, 22:47 Jeśli to nie jest problem stworzenie subforum, to nie kumam jak przeciwskazaniem miałby być obawa że nikt nie będzie pisał. Prędzej czy później komuś się przyda, a jaki to ból nieaktywny temat przez kilka tygodni?
Myślę że wszyscy wiemy, że są fora gdzie jest dużo porobionych lokacji, i nawet jak akurat nie są używane, to raczej robi dobrze wrażenie, dużego świata do wykorzystania, swobody.
Tworząc Eastbourne, wielokrotnie spotykałyśmy się z opiniamii, że tysiące utworzonych, pustych lokacji wygląda źle i zgadzamy się z tą opinią. Dlatego celowo utworzyłyśmy rozsądną ilość lokacji, którą oczywiście jesteśmy skłonne rozszerzyć. W każdej chwili można złożyć zamówienie na nową, choć po opadnięciu pierwszych emocji i ogarnięciu priorytetowych spraw, i tak zamierzałyśmy pootwierać kilkanaście nowych tematów.
Jennilynn Hynes pisze: 01 lut 2022, 22:47 Z pewnym bólem przyjmuję do wiadomości, że postać licealistki się "nie wpisuje", może to mój błąd, że się przyzwyczaiłam trochę do tego, że na forum jest miejsce dla każdego. Czy mam dosłownie rozumieć, że jako 18-latka nie jeżdżąca konno mam przyjąć do wiadomości, że będę mieć kłopoty z miejscem do pisania losów mojej postaci? Nie pytam ironicznie, ale od razu mówię, że muszę jakoś przetrawić taką sytuację.
Źle się zrozumiałyśmy. :) Oczywiście, że jest tu miejsce dla każdego. Pisząc, że nie planujemy rozwijać wątku szkolnego, miałam na myśli, że nie zamierzamy tworzyć struktur jak w policji, osobnej mechaniki gry, czy znajdować MG odpowiedzialnych stricte za wątek szkolny, który poprowadzą globalny event w tym temacie. Przynajmniej na razie, bo po prostu nie damy rady tego udźwignąć na wysokim poziomie, to chyba zrozumiałe. Natomiast postacie uczniów jak najbardziej mogą się zgłaszać do gier z Mistrzem Gry i nie muszą się przecież ograniczać do pisania wątków w szkole... Jest sporo lokacji dla tej grupy wiekowej.
Jennilynn Hynes pisze: 01 lut 2022, 22:47 Znaczy, ekhem, moja Jen chodzi do publicznej szkoły, bo to wynika z jej KP. Nie wrzucę jj nagle do elitarnej (ani podstawowej), żeby mieć gdzie pisać daną sesję :) ale kiedy pytacie "Skąd pewność, że wszyscy obecni na forum licealiści, wybiorą akurat tę" to muszę odpowiedzieć, że nie dałam dowodu na "pewność, że wszyscy licealiści wybiorą tę", chodziło mi tylko o jedną licealistkę. Może inni wybiorą prywatne liceum – no i jakby co? XD Bo nie rozumiem <3
Chodziło mi o to, że jeśli powstanie drugi licealista, który wybierze inną szkołę niż Turing, to również może znaleźć się w Twojej obecnej sytuacji i chcieć, by stworzono mu osobne subforum. Na ten moment byłoby to niemal prywatne subforum, bo postacie, które nie mają związku ze szkołą, nie miałaby powodu, żeby w nim pisać. I o ile chętnie bym pomogła takiej osobie, dała jej możliwości lokacyjne do pisania, to staram się myśleć w przód - bo za chwilę mogą pojawić się osoby, które z tych samych powodów będą chciały osobne subforum dla hotelu, dla restauracji, (...) i skończymy z milionem subfor, do których żeby wejść, trzeba się przekopywać parę minut. Z mojego researchu wynika, że to naprawdę przeszkadza ludziom. Sama nie odnalazłabym się na takim forum.
Jennilynn Hynes pisze: 01 lut 2022, 22:47(...) i będzie przybywać sytuacji, w których skończą się puby i ulice, parki i place zabaw, i to będzie w sumie chyba dobry znak – czy na taką okazję jak będą czekać puste tematy, żeby się zapełniły postami, to źle? XD
Nie, to nie jest źle. Ale zwróć proszę uwagę, że lokacje, jakie wymieniłaś, są dostępne dla wszystkich postaci, z każdej klasy społecznej i grupy wiekowej, w przeciwieństwie do klas czy korytarzy w szkole. Zakładając, że tylko jedna szkoła miałaby takie subforum, to nie byłby to problem - ale gdy już każda szkoła takie subforum dostanie, to będziemy mieć 4xtyle lokacji. Są fora, które mają po 2000 lokacji, i do którego subforum by nie zajrzeć, to stoją one puste...


Jennilynn Hynes pisze: 01 lut 2022, 22:47Pamiętam z Edenu coś w stylu zapowiedzi że chcecie wskrzesić pewne forum z końmi, więc w pełni kumam że to jest jakby główny temat, więc generalnie reasumując – jak ma być, tak będzie, czilka.
Dla sprostowania - owszem, Eastbourne jest reaktywacją Orcharda, ale poza wątkiem jeździeckim, postawiłyśmy też na mocno rozwinięty wątek kryminalny i część miastową. Wątek kryminalny również ma swoją mechanikę gry, różne dodatki i osobne forum w Strefie MG, także to nie jest tak, że jeździectwo jest głównym tematem. ;)

Jennilynn Hynes pisze: 01 lut 2022, 22:47Ja się dostosuję, spoko, na razie piszę z Delaneyem moją sesję w klasie szkolnej na poczcie. Nie sądzę, że o to chodzi na forum, ale dajemy radę :| i trudno.
Przykro mi, że musiałyście uciec z pisaniem na PW. Wciąż dyskutujemy o tym z Mią i Rex o tym, jak to rozwiązać. Dostałyśmy też dwie opinie prywatnie (szkoda, że nie w tym temacie - zachęcam do udzielenia się w tematach Pomysłodajni!), dzięki którym powoli zyskujemy szerszy obraz na sytuację. Oczywiście liczymy się z każdym zdaniem, ale chyba każdy zrozumie, że dla jednej osoby (tu akurat Pomysł należy do dwóch osób, ale dialog prowadzimy póki co tylko z Jenn, więc takie można odnieść wrażenie patrząc z boku) nie będziemy zmieniać koncepcji forum, bo dojdziemy do momentu, gdy komuś zacznie przeszkadzać to, co zostało zmienione pod wpływem poprzedniej osoby. Dlatego im więcej opinii, najlepiej publicznych, tym łatwiej będzie nam rozwiązywać takie sytuacje. :)
W każdym razie zmierzam do tego, że kolejna - już czwarta - osoba dała nam znać, że jednak mogłybyśmy stworzyć te subfora na pojedyncze gry. W związku z tym, mamy luźną propozycję:

Po pierwsze, obecne lokacje pozostają na forum. Włożyłyśmy sporo czasu w zebranie ich, opisanie i wyszukanie zdjęć, więc chyba szkoda naszej pracy w to włożonej... Poza tym są osoby, które wolą pisać tak, niż tworzyć tematy na pojedyncze gry. Dla mnie temat z osobną grą jest jasnym znakiem, że ktoś sobie nie życzy, żeby mu przeszkadzać, ani postacią, ani Mistrzem Gry. Przypominam również, że prowadzimy wątek kryminalny, i nie wyobrażam sobie, żeby przestępcy mieli popełniać przestępstwa w innych tematach niż już założone lokacje, bo moim zdaniem to utrudnia spontaniczną reakcję Użytkownika, który prowadzi postać policjanta. To akurat przykład, ale chcemy, by ludzie jednak czasem spontanicznie wchodzili sobie w fabuły.

Po drugie, zakładamy subforum na gry w każdej dzielnicy LUB przypinamy istniejące tematy lokacji i pozwalamy na tworzenie tematów z grami pod spodem. W obu przypadkach ukończone lub porzucone gry będą archiwizowane w osobnym archiwum, żeby nie robił się śmietnik.
Jeśli chodzi o pierwszy wariant, to na każdą dzielnicę przypadłoby jedno subforum - czyli np. nie będzie osobnego subforum dla subforum Szpitala, tylko jedno, ogólne dla całego Ratton. W tych subforach każdy Użytkownik może założyć sobie swój temat na grę i... właściwie to tyle.
Jeśli chodzi o drugi wariant, to wyglądałoby to jak w Stajni - w opisie tematu obowiązkowa informacja o tym, w której lokacji dzieje się akcja, nazwa tematu dowolna, status gry niepotrzebny chyba. Wybrane lokacje mogą istnieć, ale np. wybierając tytułową szkołę Turing, można oczywiście pisać posty w łazience czy na korytarzu należącym do Turing School.

Po trzecie, niezależnie od wybranego wariantu, przyjmujemy zasadę, że jeśli chcesz interwencję MG lub innego Użytkownika*, to piszesz w lokacji. Jeśli nie chcesz, piszesz w temacie swojej gry i nie oczekujesz, że MG spontanicznie do Ciebie zajrzy. * - Ma to związek z tym, co napisałam w pierwszym akapicie ("Po pierwsze, (...)"). Mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi, jak nie, to spróbuję się jaśniej wyrazić.

Tym sposobem chyba wszyscy byliby zadowoleni, czy się mylę? :)
Byłoby naprawdę miło, gdyby do tej propozycji odniosły się również osoby, które dotąd tylko obserwowały temat. Będziemy wtedy wiedziały, który wariant bardziej Wam odpowiada i czy w ogóle rozwiązuje to powstały problem. <3

Ja osobiście skłaniam się najbardziej ku drugiemu wariantowi, czyli przypięte lokacje, a luźne gry pod nimi.
Mów mi Zuza. Możesz się ze mną skontaktować przez GG 312087 lub Discorda Joy#9747. Piszę w w trzeciej osobie czasu przeszłego. Wątkom +18 mówię hell yeah ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Szukam sześcioletniego synka.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: głupotę xD.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Eventy

Harvey Spencer
Awatar użytkownika
27
lat
189
cm
Tatuator
Techniczna Klasa Średnia
Nie wiem, więc się wypowiem! A serio jakbym coś pomieszała (co jest prawdopodobne) to sorki :roll:

Lokacje muszą zostać, są cudowne! Zresztą sporą część gier rozgrywa się w jednym, konkretnym miejscu :uwu:

Z tych dwóch wariantów to dla mnie tylko drugi wydaje się sensowny. Ale nie uważam, że byłby to dobry pomysł, żeby teraz wszędzie dawać takie możliwości, bo wydaje mi się że zrobi się śmietnik. Tylko w jakiś większych lokacjach jak właśnie szkoła, gdzie ogólnie nie ma sensu robić tysiąca tematów, ale osoba zainteresowana po założeniu swojego tematu będzie mogła swobodnie "poruszać się" po całej szkole, co chyba rozwiąże powstałe problemy.
Jak dla mnie jedno ale... "nazwa tematu dowolna" - może to moja pedantyczność, ale jednak wolałabym żeby były jakieś zasady, bo inaczej jedna osoba będzie wpisywać nazwiska postaci, druga cytat jakiejś piosenki po angielsku, a kolejna jeszcze coś innego. A jednak forum wygląda na bardzo dopracowane i spójne, więc fajnie jakby te tematy nie popsuły tego wrażenia.

Ewentualnie skoro mamy lokacje, które raczej większości wystarczają to może wystarczyłoby założenie takiego jednego tematu, w którym użytkownicy mogliby rozgrywać gry między sobą, jeżeli na forum akurat nie ma tej jednej konkretnej lokacji? Bo np. ustalam z kimś, że moja postać spotka się z drugą na domówce u wspólnego znajomego, tylko... nie mamy na forum tego wspólnego znajomego. Więc w takim miejscu byłaby możliwość organizacji takiej gry. Ale to taki luźny pomysł - mnie raczej przekonuje fakt, że wtedy te wszystkie, nazwijmy to prywatne gry (jak wątki w domach) byłby w jednym miejscu na forum i nie byłoby śmietnika :lol:
Mów mi nie.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: wulgaryzmy, seks, poza tym Harvuś jest milutki c:.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Eventy

Dla użytkownika

Odznaki od publiczności

Mirabela Garcia
Awatar użytkownika
23
lat
182
cm
Architektka wnętrz
Pracownicy Usług
Szczerze powiedziawszy, to ja się odrobinę pogubiłam, ale z tego, co zrozumiałam, to nie wiem czy robienie tematu, żeby każdy zakładał swój wątek to taki dobry pomysł, bo faktycznie będzie śmietnik. Osobiście myślę, że jeśli chce się np. zagrać w szkole (albo w jakimkolwiek innym temacie), a jest zajęty przez aktywną fabułę kogoś innego, to ja bym pisała takie wątki w retrospekcjach (chociażby retrospekcja ze szkoły sprzed paru dni nawet, niekoniecznie sprzed roku lub dwóch lat).
Wybaczcie, jeśli ja piszę w ogóle nie na temat, ale trochę mieszają mi się pojęcia typu forum, subforum, wątek itd. XD
Mów mi rolka/szysza. Możesz się ze mną skontaktować przez Discorda rolkie#3002. Piszę w 3 os. czasu przeszłego. Wątkom +18 mówię nie.
Szukam kuzynów.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: wulgaryzmy, beznadziejnie skonstruowane posty.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Dla użytkownika

Awatar użytkownika
18
lat
176
cm
high school student, addict
Techniczna Klasa Średnia
Kochani <3
Dużo napisano i mimo chęci nie jestem w stanie jakby zareagować na każdą myśl, więc ujmę to jak najzwięźlej:

1. Najwyraźniej mamy różny background forumowy, i to jest piękne :* Ja na przykład głównie kojarzę fora gdzie jest mnóstwo lokacji i jest spoko oczywiste, że niektóre są przez jakiś czas puste, a i tak tworzą się dodatkowe specyficzne, jak ktoś poprosi np. sklep jubilerski, bo dostał akcepta na właściciela sklepu jubilerskiego. To akurat jest opcja bliższa mi (i nie nazwałabym bałaganem faktu, że forum sobie czeka na gracza, raczej zaproszeniem do grania ;) ). Btw takich for jest większość (podeślę linki, jeśli trzeba), a – cytując
ale ja na innych forach nie grałam, także nie orientuję się jak to wygląda na innych SL'ach, my bad. Rex i Mia również miały przerwę od for
no to tak, owszem :) tak to wygląda zasadniczo na innych forach, może stąd mój punkt wyjścia w tej kwestii (please o zrozumienie <3 )
2. Ja bym powiedziała tak: podziwiając trud robienia fora (zwł. tak pięknego jak to, przyznaję) – podkreślam, że moim postulatem nie jest forum z 200 pustymi lokacjami, tylko możliwość pisania w Turong H.S. :) fakt że jest zajęta, a np. ja z innym graczem TEŻ potrzebujemy szkoły średniej (publicznej), ale w innym jej miejscu, byłby dla mnie absolutnie wystarczającym impulsem, żeby właśnie zachować porządek, i tworzyć tylko takie pod-tematy, które są potrzebne. Nie 200 niewiadomo-dla-kogo, tylko tu jeden, tam drugi – ale tylko te, o które gracz uprzejmie prosi, bo prosząc daje dowód, że jest to potrzebne :) nie chcemy niepotrzebnych tematów i subfor : mnie chodzi o potrzebne :)
No ale oczywiście luzik – jakoś damy radę, ja się nie upieram,tylko propozycję w sumie złożyłam (wyikającą z potrzeby technicznej i potrzeby pisania na fajnym forum z fajnymi ludźmi w lokacjach związanych (ściśle, bardzo ściśle) z rysem postaci, której zasadność potwierdza akcept :wink:
3. WIĘĘĘC... rozumiem że można robić tak, że np. na takim [klik] poziomie forum można stworzyć temat (i grać bez zaglądania MG, czy coś), tak? Czy źle zrozumiałam? :)

@Jessica Wrens
@Mirabela Garcia
@Harvey Spencer
(o kimś zapomniałam oznaczyć, to soryy)
Mów mi Jennilynn Hynes. Możesz się ze mną skontaktować przez Discorda najpierw pv. Piszę w 3 osobie. Wątkom +18 mówię do dogadania.
Szukam próbującej się nie rozp***ć rodziny i sytuacji typowych dla końca liceum <KLIK>. Ponadto dram, dragów, niedobrych chłopaków, szemranych znajomości, triggerów bipolarnych i kłopotów!.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: zawartość. W tym: wulgaryzmy, drugs, alko, problemy psychiczne, dosłowność w trudnych kwestiach.

Podstawowe

Sirius Hartwood
Awatar użytkownika
28
lat
185
cm
fotograf/zawodnik skoków
Tradycyjna Klasa Robotnicza
Okej, jeśli chodzi o moje zdanie, to ja osobiście nie miałbym nic przeciwko jeśli chodzi o stworzenie takiej lokacji, bywa na forach, że niektóre lokacje nie są używane i ludzie dopiero sobie o nich przypominają kiedy wpadnie jakiś pomysł na rozgrywkę. Taka jest kolej rzeczy, jestem pewna że i tak sporo lokacji tutaj będzie leżało przez dłuższy czas i nie ruszane przez nikogo, bo ludzie mają w zwyczaju szukać jakiś łatwych i przyjemnych lokacji no i typowo popularnych.


Zarówno stworzenie subforum z tematami na każdą lokację, jak i to drugie rozwiązanie czyli wrzucenie jak poglądowo wygląda to subforum i gracze sami sobie tworzą tematy jest dobrą opcją, bo skoro nie chcecie mieć kolejnego subforum z x lokacjami to można je zrobić, że gracze sami sobie zakładają temat gdy tego potrzebują. :D Tak jak jest w np. w domach, kto będzie chciał to wykorzysta te lokację, a kto nie będzie chciał to nie.
A co do śmietnika bo ktoś tam wyżej wspomniał, że zrobi się śmietnik z tematami to jestem zdania, nie będzie aż tak wielkiej ilości graczy grającej w takiej szkole, może jakieś małolaty czy nauczyciele :D Z doświadczenia wiem, że takich subfor nawet nie trzeba za bardzo kontrolować bo ludzie sobie tam po prostu grają, a leżące tematy raczej nigdy nikomu nie przeszkadzały i tak większość osób wchodzi do tematów, żeby odpisać przez powiadomienia a nie szuka swojego tematu na liście w danym subforum (a raczej ja tak robię).
Mów mi Sirius. Możesz się ze mną skontaktować przez Discorda Rykoszet#8454. Piszę w trzecia osoba, czas przeszły. Wątkom +18 mówię tak.
Szukam związku z wygody.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: przemoc, wulgaryzmy, uzależnienia..

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Dla użytkownika

Lucy Umbridge
Awatar użytkownika
33
lat
172
cm
Dziennikarka, prezenterka telwizyjna
Uznana Klasa Średnia
Zaczynam od początku, żeby się nie pogubić.
Turing High School jako subforum. Jest już kilka postaci w wieku licealnym, co większa prawdopodobieństwo chęci grania w budynku szkoły oraz potencjalną liczbę takich gier jednocześnie. Sama architektura takiej lokacji jak szkoła naturalnie implikuje obecność różnych zawartych w niej miejsc, a ponadto bardzo pomogłoby to grać kilka gier "szkolnych" jednocześnie wielu userom.
Grałam na wielu forach i zazwyczaj lokacje miejsc takich jak szkoła, uniwersytet, szpital były z góry tworzone jako subfora, jeżeli nie - później na życzenie graczy. Chodzi głównie o to, że często gracze nie chcą pisać wątków w tematach, w których już się jakieś gry odbywają (ba, nawet bywa, że takie praktyki są wbrew regulaminowi i wejść do zajętej lokacji można tylko w przypadku, kiedy gracze zakończyli fabułę, albo ją porzucili - np. po dwóch tygodnia bez posta. Ewentualnie ktoś może dołączyć do gry za zgodą auta/autorów) i ja to całkowicie rozumiem. Szkoła to nie restauracja czy klub, których jest sztuk kilka i można sobie wybrać, ew. poprosić o kolejne. Dana szkoła jest jedna (dla danej postaci, bo wiem że tutaj jest kilka różnych szkół, ale Jenni chodzi do jednej na raz).
Wyobrażamy sobie, że miejsce Turing High School byłoby subforem, w którym istnieją osobne tematy tożsame z lokalizacjami w przestrzeni szkoły, np. 1. Dziedziniec, 2. korytarz parter, 3. korytarz piętro, 4. sala gimnastyczna / boisko, 5.-9. sale lekcyjne, 10. aula, 11. stołówka, 12. resting space, 13. gabinet dyrektora, 14. psycholog szkolny, 15. girls WC, 16. boys WC. Oczywiście to tylko propozycje, pewnie na pierwszy rzut oka za dużo jest tych lokacji :)
Natomiast chcemy uniknąć sytuacji, w której powstanie kilka subfor z tematami, w których nikt nie będzie pisał.
Uważam, że subfora i tematy w nich mogłyby być spokojnie na życzenie - czyli tworzone dla graczy, którzy już zdecydowali, że chcą w nich grać. Uniknęlibyśmy wtedy sytuacji, w których tematy stoją puste. Za to, żeby subfora nie wydawały się puste, można przyjąć, że w każdym subforum na start tworzy się dwa/trzy tematy (takie o które poprosił gracz i/lub najpopularniejsze. W szkole byłyby to np. sala lekcyjna, stołówka, korytarz)
Gdy proponowałam szpital jako subforum, raczej nie miałam na myśli, przynajmniej ja, że mają tam powstać tematy. Raczej byłby to temat z możliwością założenia tematu przez osoby, które aktualnie tam, grają.
Tutaj jest na nie. Uważam, że zakładanie własnych tematów do gry powinno być dostępne tylko w przestrzeni takiej jak retrospekcje, miejsca zamieszkania itd. (dokładniej mówiąc tam, gdzie jest to udostępnione obecnie na forum i tylko tam)
Lokacje z opisem i zdjęciem oddają nastrój tematyki forum i miejsca, w którym dzieje się akcja. Nadają wygląd lokacjom, w których się pisze i dbają o to, aby było widać gdzie jesteśmy (czyli w Eastbourne, a nie innym miejscu) - chociaż to się bardziej tyczy pojedynczych lokacji, nie tych wewnątrz szkoły/szpitala etc.
Poza tym zwykłe lokacje są wielokrotnego użytku, nie trzeba ich sprzątać, gdy tylko dany wątek się zakończy + jest kwestia mistrza gry, który ma prawo pojawić się w danej lokacji, jeżeli gracze zgodzili się w kp na jego ingerencje.
Po pierwsze, obecne lokacje pozostają na forum. Włożyłyśmy sporo czasu w zebranie ich, opisanie i wyszukanie zdjęć, więc chyba szkoda naszej pracy w to włożonej... Poza tym są osoby, które wolą pisać tak, niż tworzyć tematy na pojedyncze gry. Dla mnie temat z osobną grą jest jasnym znakiem, że ktoś sobie nie życzy, żeby mu przeszkadzać, ani postacią, ani Mistrzem Gry. Przypominam również, że prowadzimy wątek kryminalny, i nie wyobrażam sobie, żeby przestępcy mieli popełniać przestępstwa w innych tematach niż już założone lokacje, bo moim zdaniem to utrudnia spontaniczną reakcję Użytkownika, który prowadzi postać policjanta. To akurat przykład, ale chcemy, by ludzie jednak czasem spontanicznie wchodzili sobie w fabuły.
Spontaniczne wchodzenie sobie w fabuły przez innych graczy, lub MG, jest czymś zupełnie innym, niż rozpoczynanie w danym temacie innej/nowej fabuły, w tym samym czasie, w którym ktoś już tam coś rozgrywa. O ile w pierwszym przypadku, chyba każdy kto nie ma zerowego poziomu mg musi się z tym liczyć, o tyle w przypadku drugim robi się moim zdaniem zupełnie niepotrzebny bałagan.
Mów mi Myre. Możesz się ze mną skontaktować przez Discorda myre#4344. Piszę w 3 osobie czasu przeszłego. Wątkom +18 mówię tak.
Szukam rodzeństwa.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: przekleństwa, erotykę.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Eventy

Dla użytkownika

Duke Wellington
Awatar użytkownika
45
lat
179
cm
konsultant policyjny
Prekariat
Tak jak pisałam Mii na priv - zrobienie z najczęściej używanych forów subforów to jest must have. Nie wyobrażam sobie, że przy takiej ilości studentów miałby być jeden temat z uniwerkiem, przy lekarzach - dwa miejsca na wątki, a przy fabule kryminalnej od MG - max. trzy na komisariacie.

Przy czym zakładanie tematów typu "stołówka", "szatnia", "korytarz 2" mija się z celem, bo w praktyce gra nigdy nie dotyczy tych części budynku, tylko odbywa się w każdym pomieszczeniu, którego postacie potrzebują.

To tak samo, jak jest z domami - nikt już nie buduje sobie osobnych pokojów, kuchni i łazienki i nie skacze między nimi z jedną fabułą. Utarło się, że jeden temat to jeden wątek, a przenoszenie go w różne lokacje tego samego miejsca jest po prostu bez sensu i totalnie niewygodne.

A tę radę o tym, żeby ludzie grali po kilka osób w jednym temacie, to jednak wzięłam za żart, bo... no, jest to strasznie niepoważny pomysł :lol:


Także podbijam subfora z przypiętym tematem wyglądu lokacji i możliwością zakładania własnych wątków.
Mów mi Natalko. Możesz się ze mną skontaktować przez Discorda rura na miasto#7921. Piszę w dziwny sposób. Wątkom +18 mówię to zależy, czy podołasz.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: alkoholizm, narkotyki, przekleństwa, przemoc (fizyczną i psychiczną), śmierć, jebanie PiSu i konfederacji.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Eventy

Dla użytkownika

Odznaki od publiczności

Lucy Umbridge
Awatar użytkownika
33
lat
172
cm
Dziennikarka, prezenterka telwizyjna
Uznana Klasa Średnia
Także podbijam subfora z przypiętym tematem wyglądu lokacji i możliwością zakładania własnych wątków.
Mnie to nie przekonuje, bo sprawia wrażenie zamkniętej i prywatnej przestrzeni, a nazwa lokacji zawsze jest umowna. Wiadomo, że zaczynając w korytarzu szkolnym, można sobie w trakcie fabuły przejść gdziekolwiek. Jeżeli jednak ten pomysł się podoba, to na pewno bym się przyzwyczaiła - lepsze to, niż brak subforum i pisanie pocztą :lol:
Mów mi Myre. Możesz się ze mną skontaktować przez Discorda myre#4344. Piszę w 3 osobie czasu przeszłego. Wątkom +18 mówię tak.
Szukam rodzeństwa.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: przekleństwa, erotykę.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Eventy

Dla użytkownika

Awatar użytkownika
18
lat
176
cm
high school student, addict
Techniczna Klasa Średnia
Ja tylko dorzucę do tego, co Duke napisał:
Przy czym zakładanie tematów typu "stołówka", "szatnia", "korytarz 2" mija się z celem, bo w praktyce gra nigdy nie dotyczy tych części budynku, tylko odbywa się w każdym pomieszczeniu, którego postacie potrzebują.
Jasne że naście lokacji w Turingu w obecnej sytuacji jest bez sensu :) przegięłam z rozmachem w przykładzie :D
Natomiast dalej mi do pomysłu że są tematy KORYTARZ – STOŁÓWKA – KLASA (i żadnych innych), niż do pomysłu, żeby gracz mógł sobie – jak w domku, właśnie o! – zakładać własny temat. Wtedy samo się zrobi, że pisze w szatni, w kotłowni czy w stołówce, nie będzie X tematów w subforum (jeśli ich stanie puste jest nie okej), tylko ruch na subforum TURING będzie po prostu odzwierciedlał potrzeby graczy.
O, jakoś tak :*
Mów mi Jennilynn Hynes. Możesz się ze mną skontaktować przez Discorda najpierw pv. Piszę w 3 osobie. Wątkom +18 mówię do dogadania.
Szukam próbującej się nie rozp***ć rodziny i sytuacji typowych dla końca liceum <KLIK>. Ponadto dram, dragów, niedobrych chłopaków, szemranych znajomości, triggerów bipolarnych i kłopotów!.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: zawartość. W tym: wulgaryzmy, drugs, alko, problemy psychiczne, dosłowność w trudnych kwestiach.

Podstawowe

Jessica Wrens
Awatar użytkownika
30
lat
168
cm
zawodniczka ujeżdżenia
Uznana Klasa Średnia
Po pierwsze - przepraszamy, że tyle to trwało!
Po drugie - w powyższych odpowiedziach przeważa opinia, że powinno powstać subforum dla tej szkoły wraz z paroma dodatkowymi lokacjami założonymi przez nas, także w tym momencie oddajemy do użytku świeżutkie subforum Turing School, a jeszcze dziś założę tam parę tematów do gry. Te, które istniały dotąd, zostały tam przeniesione i pozostaną niezmienione. Założę natomiast dziedziniec, teren przy szkole i pewnie za dwa tematy z wnętrza szkoły, co powinno chyba wystarczyć. Jak nie - zawsze można poprosić o nową lokację w Zamówieniach. :)
Ewentualnymi subforami dla innych szkół będziemy się "martwić" jak - i o ile - powstanie na nie zapotrzebowanie. Gdyby ktoś się znalazł w takiej potrzebie, to zapraszam na PW lub do Propozycji, a tymczasem ten temat chyba możemy uznać za zakończony.
Mów mi Zuza. Możesz się ze mną skontaktować przez GG 312087 lub Discorda Joy#9747. Piszę w w trzeciej osobie czasu przeszłego. Wątkom +18 mówię hell yeah ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Szukam sześcioletniego synka.
Uwaga, moje posty mogą zawierać: głupotę xD.

Podstawowe

Osobowość

Likes & dislikes

Za fabuły

Eventy

Zamknięty